Sinema

Şahan Gökbakar’dan “magazin denen pislik çukuru” açıklaması

Ünlü komedyen magazin basınıyla ilgili eleştirel tavrına açıklık getirdi.Instagram hesabından konuyla ilgili açıklama yapan ünlü komedyen Şahan Gökbakar, ” magazin denen pislik çukuru” sözüyle neyi kastettiğini açıkladı.

İşte o açıklama:

“O günkü yazımda kullandığım “magazin denen pislik çukurunuzu” keli,meler bütündeki sıfat tamlamasını, işini bel altı yapanların yaptığı magazini tanımlamak için söyledim. İçinde yer almak istemediğim magazin kısmı budur. Film dönemleri zaten içinde yer almak istediğim temiz magazinde ve bu işi hakkıyla yapan iyi insanlarla birlikte ‘işimle ilgili sohbetler’ ediyoruz, bu sohbetler esnasında şakalaşmalar da espriler de yaşıyoruz. Olay budur. Sizler zaten izleyici olarak her şeyin en iyisini görüp ayırıyorsunuz”

ŞAHAN GÖKNAKAR BU AÇIKLAMAYI NEDEN YAPTI?

Şahan Gökbakar bu açıklamasını Milliyet Cadde yazarı Nazlı Mengi’nin kaleme aldığı “Gökbakar Mevzusu” başlıklı yazısı dolayısıyla yaptığını açıkladı.

Nazlı Mengi o yazsısında Şahan Gökbakar’la ilgili ne yazmıştı?

İşte o yazı:

“Magazinde özel hayatıyla yer almak istemeyen isimlerin bu hassasiyetine saygı duymak, “Tüm Türkiye’yle paylaşmak istemedikleri” alanlarına müdahale etmemek gerektiğine inanırım. Bütününü ve hatta kariyerini ‘magazin’e borçlu olanlar olduğu gibi; bir de Şahan Gökbakar gibi tamamen ‘yaptıkları işlerle ve büyük başarılarıyla’ şöhret olanlar, halkın gerçek sevgisini kazananlar var.
Gökbakar’ı Instagram’da takip ediyorum, gizli saklı yaşayan bir adam değil, zaten günlük hayatının çoğu ayrıntısını onu takip eden 500 bin küsür kişiyle samimiyetle paylaşıyor. Sadece hayatının kız arkadaşıyla olan bölümünün kendine özel kalmasını tercih ediyorsa, bunun Gökbakar’ı çileden çıkarana kadar kurcalanmasına anlam veremiyorum.

İsyanını anlıyorum ama…
Onun da dediği gibi ‘magazinde yer almak için çırpınan’ tonlarca ünlü var,     bu çarkın dönmesi için yeter, artar ve hatta taşma yaparlar. Hal böyleyken Gökbakar’ı sevgilisiyle görüntüleme     ısrarına gerek var mı? Sessiz sakin     yıllardır devam eden bu ilişkiyi herkes biliyor zaten, o nedenle ilgi çekici bir     durum da yok ortada.
Gökbakar, sert konuşmuş çünkü korumaya çalıştığı sabrı bir noktada patlayabilir insanın, robot değil ki her şeye tepkisiz kalabilsin! O açıklamanın en sonunda; “Bu yazı asla işini etik yapan, sınırları vicdan ölçüsünde çizen, saygı gösteren ve benden hep saygı görecek olan gazetecilere değil…” diyor.
Keşke ‘sözlerinin tüm magazin basınına olmadığını’ vurgularken, tam olarak kimlere gittiğini de belirtseydi, böylece “Tüm magazin basınını töhmet altında bıraktı” tepkisiyle karşılaşmazdı.
Gökbakar’ın ne hissettiğini ve neden isyan ettiğini anlıyorum ama seslendiği adres ‘muamma’olmamalıydı.”

Bu yazı ile ilgili yorumunu da takipçileriyle paylaşan Şahan Gökbakar, Nazlı Mengi’nin sözkonusu yazısı için şu açıklamayı not olarak düştü:

Kalite boyle birsey. Insan kaliteli olunca yazilarida isleride kaliteli oluyor. . Bu yazi uzerine paylastim bugunku konuyla paylasimlarimi.. Kendisiyle bir kere bile yan yana gelmisligim, konusmuslugum olmamasina ragmen hislerimi cok iyi anlamis ve ozetlemis. Birkac curuk elmanin olmasi normal ama genelin ustune dusen bunlari ayiklamaktir. Keske herkes senin gibi olabilse” 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu