MagazinSinema

Şahan Gökbakar’ı yakından ilgilendiren dava sonuçlandı

Şahan Gökbakar ve yönetmen kardeşi Togan Gökbakar’ın, “Recep İvedik 4” filminden paylarına düşen 25 milyon lirayı alamadıkları gerekçesiyle dağıtım şirketi Tiglon ve factoring şirketi yöneticilerinin aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında şikayetçi oldukları davadan karar çıktı.

Dağıtım şirketi Tiglon’un sahibi Murat Akdilek hakkında çıkacak karar merak ediliyordu. Mahkemenin Şahan Gökbakar ve kardeşini mağdur ettiği iddia edilen sanıklardan Tiglon’un sahibi Murat Akdilek’i, “Güveni kötüye kullanmak” suçundan 2 yıl 6 ay hapis ve 50 bin lira adli para cezasına çarptırdığı haber veriliyor. Davada diğer sanıklar ise beraat etti.

MAHKEMEYE KATILMADILAR

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya şikayetçiler Şahan Gökbakar ve kardeşi Togan Gökbakar katılmadı.  Yine, tutuksuz yargılanan sanıklar Murat Akdilek, Mustafa Şahan, Banu Torun, Nilgün Özlem Abalı ve Selim Efe Teoman da duruşmaya katılmadı.

Savcı Mehmet Bahadır, esas hakkındaki mütalaasında, sanık Murat Akdilek’in şikayetçilerle arasındaki ticari ilişkinin gereğini yerine getirmediğini belirterek “Güveni kötüye kullanmak” suçundan 7 yıla kadar hapsini talep etti. Savcı Mehmet Bahadır, diğer sanıkların ise beraatlerini talep etti.

MAHKEME MURAT AKDİLEK’E 2 YIL 6 AY HAPİS VE 50 BİN LİRA CEZA KESTİ
Şahan Gökbakar’ın  avukatları, tüm sanıkların nitelikli dolandırıcılık suçundan cezalandırılmasını talep etti. Beraatları istenen sanıkların avukatları, savcının mütalaasına katıldıklarını söyledi. Sanık Murat Akdilek’in avukatı ise müvekkilinin 10 milyon 700 bin liralık ödeme yaptığını, ancak iflas ettiği için çekleri ödeyemediğini ileri sürerek beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanık Murat Akdilek’i “Güveni kötüye kullanmak” suçundan 2 yıl 6 ay hapis ve 50 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Heyet, diğer sanıkların ise suç unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraatlerine hükmetti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu