Yerli Dizi

Şahane Damat, Türk seyircisini iki dev isimle yeniden buluşturdu

Ekranlarda yaz fırtınası estirmeye aday dizilerden biri de Şahane Damat olarak göze çarpıyor. İlk bölümünde şahane kadrosu ile dikkati çeken Şahane Damat, Türk seyircisini çok özlediği iki dev isim ile buluşturmayı başardı. Eğlenceli bir hikayesi olan Şahane Damat bir komedi dizisi olarak ekrandaki ilk gün sınavını başarıyla verdi.

Şahane Damat dizisinde 2 dev isim

Türkiye onları çok özlemişti. Erhan Yazıcıoğlu ve Nükhet Duru, Şahane Damat dizisinde yasak aşk yaşayan iki yetişkini canlandırıyor. Nükhet Duru, dizide “Diva” olarak nitelendirilen Perihan Işık karakteri ile büyük alkış aldı. Kendini yasak aşkı için balkondan atmaya niyetlenen Perihan, “Ponçikim” diye takma ad taktığı sevgilisi Hayati’yi herkese ifşa etmekle tehdit eder. Hayati karakterini ise usta sunucu, spiker, oyuncu Erhan Yazıcıoğlu canlandırıyor. Dizinin esas kız ve esas oğlanı tüm yaşayacaklarını işte bu yasak aşk üzerinden yaşayacaklar.

Esas kız Melike (Burcu Özberk) bir gazetede burç yorumları yazan ama içindeki büyük sıçramayı bir türlü gerçekleştiremeyen üstelik Almanya’daki ailesine sürekli çok meşhur olduğu, ödüller aldığı hatta platonik aşık olduğu doktor Mehmet ile nişanlı olduğu türünde büyük büyük yalanlar söyleyen sakar bir gazetecidir.

Mehmet ise, Hayati’nin sahibi olduğu klinikte ünlülerin (en başta da Diva Perihan’ın) doktoru olan bir estetik cerrahtır. En büyük zaafı kimsesiz gariban çocuklardır ve amcasının bu yasak aşkının tüm döküntülerini toplamak da ona kalmıştır. Zira amcası yengesine yakalanırsa hastaneden kovulması an meselesidir.

Eğlenceli konusu ve zengin kadrosu ile Star TV’nin yaz bombalarından biri olmaya aday dizinin ilk bölümü 21 Haziran tarihinde yayınlandı ve büyük ilgi gördü. Melike ile Mehmet’in maceraları kadar, Hayati ve Perihan’ın da aşklarını merakla bekleyecek olan seyirci bu iki büyük ustayı ekranda yeniden görmekten oldukça mutlu. Hele hele Nükhet Duru’nun dizide hasta yatağında söylediği şarkı sözleri şimdiden ezberlendi bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu