Televizyon

SAHURDAN ERTUĞRUL ÖZKÖK GEÇTİ

ertugrul-ozkok-sahur

Ertuğrul Özkök’ü bir sahur programında ekranlarda görenler şaşırdılar. Oysa  yaşantısı ve yazdıklarıyla sahur programının konseptine çok da uygun olmadığını düşünenlere Özkök’ün sürpriziydi bu durum.

Star’da katıldığı sahur programıyla ilgili izlenimlerini köşesine taşıyan Ertuğrul Özkök’ün Said Nursi ile ilgili yazdıklarına itirazlar geldi. Şöyle ki:

Özkök, yazısının bir bölümünde şu ifadelere yer vermiş:

“Ancak programı izleyen bir tanıdığım bir mesaj atıp, aynı soruyu Saidi Nursi’nin de sorduğunu söylüyor.

‘Sözler’ kitabının 21’inci sözünde şöyle bir cümle varmış:

‘Namaz iyidir. Fakat her gün beşer defa kılmak çoktur. Bitmediğinden usanç veriyor.”

Risalehaber.com sitesinde konuyla ilgili olarak ” Ertuğrul Özkök, Said Nursi’nin namazla ilgili sözlerini eksik yansıttı” denilerek sözün bağlamından çıkarıldığı bu sayede  bir bilgi eksikliğinin ortaya çıktığı vurgulandı.

Tam da Ahmet Hakan’ın Özkök’ün sahur sürprizine  “badire atlatıldı” yorumunu yapmışken aslında badirenin tam olarak atlatılamadığı ortaya çıkmış oldu.

 

Medyabey / Özel

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

  1. Bunların işi hep böyle zaten. Ya yalan, ya cımbız. Ama bu tam bektaşi fıkrasındaki gibi olmuş. Sormuşlar neden namaz kılmazsın diye. Demiş “Kur’an’da namaza yaklaşma” yazıyor… Ama önündeki “sarhoşken” ibaresini nazara almıyor ahmak. Bununki de böyle işte 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR