Yaşam

Sakarya Üniversitesi formasyon başvuruları ne zaman bitecek?

Sakarya Üniversitesi 2018 dönemi pedagojik formasyon eğitimi programı için duyuru yayımlamıştır. 5 Ocak 2018 tarihinde başlayan Sakarya Üniversitesi formasyon programı için başvrular20 Ocak 2018 tarihinde sona erecektir.

Sakarya Üniversitesi formasyon birimine başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını online olarak yapacaklar. Üniversitenin resmi sitesinde kayıt hakkı kazanan adayların listesi ilan edilecektir. Kontenjanlar başvuru yoğunluğuna göre belirlenecektir. Belirlenen her bölüm için en az 20 kişi başvuru yapmadığı takdirde o bölüm için program açılmayacaktır.

Formasyon eğitimi programına Sakarya Üniversitesi son sınıf öğrencileri ve mezunlar başvuru yapabilecektir. Formasyon eğitimi programı yüzyüze eğitim şeklinde yürütülecek olup, dersler Şubat 2018 tarihinde başlayacaktır. Teorik olan 7 ders Haziran 2018 tarihine kadar tamamlanacaktır, 2. dönem olacak olan 3 ders ise 2018 EYLÜL/2019 OCAK tarihleri arasında yapılacaktır.

PF EĞİTİMİ BAHAR DÖNEMİ BAŞVURULARI HAKKINDA

PEDAGOJİK FORMASYON 2018 BAHAR DÖNEMİ KONTENJAN DUYURUSU 

2018 bahar dönemi pedagojik formasyon başvuruları ön kayıtla alınarak başvuru yoğunluğuna göre bölümlere kontenjan ayrılacaktır.kesin kayıtta bir bölümden en az 20 kişi kayıt yaptırmadığı takdirde program açılmayacaktır.

Pf başvurularını ; son sınıf öğrencilerimiz ayrı, mezunlar ayrı sistem üzerinden yapacaklardır:

Son sınıf öğrencilerimiz pf başvurularını, obis üzerinden “formasyon başvuru” linkine tıklayarak yapabilirler. Başka işlem yapmalarına gerek yoktur.(not : saü son sınıf öğrencileri başvuru yapabilmeleri için en az başarılı 160 ve üzeri akts’leri olmaları gerekmektedir.)

Mezun öğrenciler pf başvurularını, www.pf.sakarya.edu.tr adresindeki ilgili duyuru linkinden gerekli bilgileri girerek yapacaklardır.(4’lük sistemdeki not ortalamanızı giriniz , not ortalamanız 4’lük sistemde mevcut değil ise 100’lük sistemdeki not ortalamanızın sakarya üniversitesi not çevirim tablosuna göre 4’lük sistemdeki karşılığını giriniz. Örnek: 2.54 )sakarya üniversitesi not çevirim tablosu için tıklayınız. Mezun öğrenciler başvuru linki için tıklayınız.

Başvurular 05 ocak 2018 ’de başlayıp 20 ocak 2018 saat 17:00’de son bulacaktır. Akabindeki 1-2 gün içinde başvuru yoğunluğuna göre bölüm kontenjanları belirlenecek ve asil kayıt hakkı kazananların listeleri açıklanarak kesin kayıtlar yapılacaktır.

Pedagojik formasyon ücreti, yök’ün belirlediği ve 5 yıldır uygulamakta olduğu şekilde, 2054 tl’dir. Bu ücret 2 taksit (1027 + 1027) halinde ödenecek olup, kesin kayıt sırasında 1027 tl’lik 1. Taksit ödenecek; 2. Taksit 1027 tl daha sonra belirtilecek tarihte üniversitemiz hesabına ödenecektir.

Dersler 2018 şubat ayında başlayacak olup, teoriye dayalı 7 ders 2018 haziran ayına kadar, 2.dönem yapılacak olan 3 derste 2018 eylül/2019 ocak tarihleri aralığında tamamlanacaktır. Eğitimler yüz yüze şekilde eğitim fakültesi’nde (hendek kampüsünde) verilecektir.

Son sınıf ve mezun öğrenciler için başvuru yapabilecek bölümlerin listesi aşağıdaki gibidir:

Bölümlerin listesini görmek için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu