Yerli Dizi

SAKLI KALAN’LA YENİDEN/JALE ŞEN

İlk bölümle 2. bölümü arasında 3 ay olan başka dizi var mıdır acaba? Yoktu evet ama artık var; Saklı Kalan. Adına yaraşır bir dizi oldu aslında fark etmeden. Saklı kaldı cidden de!

Ben ilk bölümü izledikten sonra 2. bölüm ne zaman diye hiç merak etmedim. Öyle dikkatimi celbeden, beni kendine çeken bir iş olmamıştı çünkü. Melis Birkan’ı ve Özgür Çevik’i ayrı severim ben. Onlar olduğu için izledim ilk bölümü de. Sondan başa giden ya da Son ve Ezel gibi bir sona bir başa dönen, kafamızı çorbaya döndüren yapımlar pek bir moda ya son yıllarda, pek sevmiyorum artık ben bu tür geri sarım işleri.

Fakat 16 Mart akşamı yayınlanan ve hatta birazdan 22.15’te tekrarı verilecek olan Saklı Kalan’ın 2.bölümü ilk bölümden oldukça farklı olmuş. Yeni oyuncular girmiş diziye… Dokuz Sekiz Müzik Şirketi sanatçısı Kıvılcım Ural da şarkılarıyla eşlik ediyor diziye, Irmak rolünde, daha sonraki bölümlerde (eğer hâlâ) devam ederse Onur’un (Özgür Çevik) aşk yaşayacağı kız olacak kendisi. Bu arada; Kıvılcım’dan Gönül Dağı’nı dinlemek güzeldi…

Melis Birkan’ı seviyorum evet sevimli kız ama oyunculuğu hep aynı. Issız Adam’daki o şımarık kız edalarıyla oynuyor burada da. Niyeyse ‘’İzmir’li kızlar özgürdürler, bıcır bıcırdırlar, şirin şirin sürekli konuşurlar’’’’ modundan yola çıkılmış da Melis’e öyle rol yazılmış gibi duruyor. İzmir’li olduğunu ve babasına çok düşkün olduğunu özellikle belirtiyor Murat Cevher’le konuşurken. Şu ‘memleket’i vurgulama durumundan artık uzak kalsak. Çok sevimsiz duruyor çünkü sanılanın aksine.

Oyuncu kadrosu çok iyi dizinin. Özellikle Meral Çetinkaya, Esra Ruşan ve Neslihan Yeldan’ı çok severim. Bir de Fatmagül’ün Suçu Ne?’den Emre Yetim var ki çok sevimlidir ve iyi de oyuncudur. Muhammet Uzuner diziye ayrıca çok yakışmış, kızı Ece’ye olan düşkünlüğünü çok etkili bir biçimde geçiriyor bizlere.

Saklı Kalan’ın 2. bölümünde, ilk bölümde olan o ‘koşturma’ hali yok. Bu güzel olmuş. Yönetmeni Mehmet Ada Öztekin iyi iş çıkartmış. Renkler, ışık hepsi çok iyi. Müziklerini Kerem Türkaydın’ın yaptığı dizide çok şükür ki müziğe boğulmuyoruz.

Bu bölüme bir şirinlik, hafiften muziplik filan döşenmiş ki bu durum diziyi yumuşatmış. İlk bölüme göre fazlaca sevimli olmuş 2. bölüm.

Evet her şey iyi hoş…Ama…Saklı Kalan devam edebilecek bir iş olamayacak gibi gözüküyor. Çok kesin oldu belki bu görüş, yapacak bir şey yok, buradan öyle gözüküyor, üzgünüm…

 

Kurt Seyit ve Şura üzerine birkaç şey…

Kurt Seyit ve Şura daha başlarken araya giren maç haftalarıyla birlikte zaten ara vere vere yavaştan kendinden soğuttu izleyiciyi. Hadi itiraf edin işte böyle olmadı mı? Zaten daha başlamadan beklentisi yüksek bir işti Kurt Seyit ve Şura, bunu da karşılayamadı. Dizi ne yazık ki bir ‘’Kıvanç Tatlıtuğ’’ dizisi olmuş! Sahnelere bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız. Şahlanan atıyla Kıvanç, deli mavi gözleriyle (gözler daha da belirginleştiriliyor) Kıvanç, üniformasının içinde muhteşem gözüken Kıvanç, göz yaşı döken yakışıklı subay Kıvanç…Çok beğeniyorum Tatlıtuğ’un oyunculuğunu. Bu yüzden de onun üzerine yazılmış bir iş yapılmasın, o ‘dizinin içinde’ oynasın, gözümüze gözümüze sokulmasın istiyorum. Çünkü bu hal bir müddet sonra (hatta şimdiden oldu bile) rahatsız etmeye başlayacak seyirciyi. Kıvanç Tatlıtuğ’dan bıkmak istemiyoruz ki biz. Dizide en güzel, en gözü okşayan (gözü okşuyor ama sadece işte) dekorlar, kostümler ve görüntü kalitesi. Kızlarsa hâlâ ‘hasta gibi’ duruyorlar. Bir gram et bin ayıp örter, birazcık allık çehrelere neşe getirir. Haydi kolay gelsin…

 

Şimdi de bir tavsiye…

İnsan yaşlanmaya başlayınca galiba hastalıklara da daha bir duyarlı oluyor. Bir yakınım; kuzenim Şeyda, uzun zamandır primer lenfodem hastası. Lenf Ödemi olarak da bilinen bu rahatsızlığın daha ileri safhasını bizler ‘fil hastalığı’ olarak biliyoruz.mehmet ünal

şeyda

 

Kuzenimdeki durum bu safhaya gelmedi çok şükür. Fizyoterapi yöntemiyle çare bulunan bu rahatsızlığa kuzenim sonunda Fizyoterapist Mehmet Ünal beyle çözüm buldu. Şimdi rahatsızlığı daha iyi durumda, tedaviye devam ediyor henüz bitmedi ama kendisini daha iyi hissediyor.

Uzunca araştırmalar ve bir türlü sonuç vermeyen tedavilerden sonra Uzman Fizyoterapist Mehmet Ünal beyden fayda bulunca da, böyle rahatsızlığı olan hastalar durumdan faydalansın istedi kendisi. Eğer size uygun çözüm buysa, yeri İzmit Devlat Hastanesi karşısı Fizomer Fizik Tedavi Merkezi. Haberiniz ola.

JALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu