Teknoloji

Saldırılara karşı Uber’den ilk açıklama…Enes Batur’dan Uber’e destek

Kısaca akıllı telefonlar üzerinden araç çağırma uygulaması olarak da bilinen Uber, İstanbul’daki kendilerine bağlı olan taksicilere karşı yapılan saldırılarından sonra ilk açıklamayı yaptı. Şirketin merkezinden yapılan, “Önceliğimiz bu zor zamanlarda, Uber sürücü ortaklarımızın yanında durmak, onlara gereken hukuki yardımı sağlayıp destek olmaktır” şeklindeki açıklama dikkat çekti. Youtuber Enes Batur’dan da Uber’e destek geldi.

İstanbul’da Uber araçlarına yapılan çeşitli saldırılardan sonra ilk açıklama geldi. Hürriyet’in özel haberinde Uber’den yapılan konuyla ilgili açıklamaya yer verildi. Uber’in açıklamasında;

SALDIRILARIN SAYISI GİDEREK ARTIYOR

“Türkiye’deki operasyonlarımıza, sorumlu bir iş ortağı olarak, sonuna kadar bağlıyız. En çok önem verdiğimiz konuların başında, yerel paydaşlarla beraber çalışarak, birlikte daha akıllı ve çevre dostu şehirler yaratmak geliyor. Buna taksiciler de dahil olduğu için Taksi ürünümüz mevcut.Türkiye’de taksicilerin Uber’in teknolojisinden faydalandığı bu işbirliğinin çok büyük bir potansiyeli olduğu inancındayız” denildi.

Uber araçlarından biri dün akşam İstanbul Küçükçekmece’de silahlı saldırıya uğramış ardından Otogar’da meydana gelen olayda Uber sürücüsü yaklaşık 10 taksici tarafından darp edilmişti.

TAKSİ SAYISI 2 BİNİ AŞTI

Şirketten yapılan açıklamada Uber’in bulunduğu tüm ülkelerde yerel kurallara uygun olarak faaliyet gösterildiği ve her ülkenin vergi düzenlemelerine uyulduğunun altı çizildi.

2014 yılında Türkiye’ye açılan Uber, şu anda iki farklı araç tipiyle hizmet veriyor. Bunlardan biri Mercedes Vito gibi lüks hafif ticari araçlar. Diğeri de taksi platformu. Şirketten paylaşılan bilgilere göre taksi platformunda hizmet veren taksilerinin sayısı 2 bini aştığı haber veriliyor.

ENES BATUR’DAN DESTEK

Öte uyandan ünlü Youtube fenomeni Enes Batur, Uber ağına bağlı olan taksicilere destek verdi. Yapılan saldırılarla ilgili açıklama yapan Enes Batur, Uber’e bağlı olan taksileri övdü. Batur”Saygılı oldukları , istediğiniz yere sorgusuz sualsiz götürdükleri , en önemlisi de sizden 1000 kat daha kaliteli oldukları için UBER kullanıyoruz. Kendinizi düzeltmek yerine onlara saldırdığınız için SİZ KAYBEDECEKSİNİZ.

Daha iyisi varken neden daha kötüsüne mecbur kalalım? Zorbalık yapıyorsunuz diye mi?” paylaşımıyla saldırılar karşısında tavır sergiledi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu