Medya

Salih Tuna’dan Metin Akpınar’a sürpriz destek

Halk TV’de söylediği sözler nedeniyle hakkında soruşturma açılan ve dün polis eşliğinde adliyeye götürülen sanatçı Metin Akpınar’a, Sabah yazarı Salih Tuna’dan destek geldi. Sabah yazarı Tuna, Akpınar’a geçmiş günlerin hatırına sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

SABAH GAZETESİNDEN SÜRPRİZ DESTEK

Sabah yazarı Salih Tuna, bugünkü yazısında “Metin Akpınar’a geçmiş günlerin hatırına sahip çıkalım; “mahalle baskısından” veya “zehirlenmiş sosyolojinin” ayartmasından kurtaralım” diye yazdı.

Tuna, “Metin Akpınar’a sahip çıkalım” başlığıyla yayımlanan yazısında “Daha birkaç hafta evvel bu köşecikte dercettim; ‘Eleştirinin olmadığı yerde, hadi ‘putlaştırma’ demeyelim, ‘yozlaşma’ başlar. Yanlışa yanlış demezseniz, ‘pazarlama elemanına’ dönüşürsünüz de haberiniz olmaz'” ifadesini kullandı.Tuna yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

Mahalle baskısına ve linç edilme riskine rağmen müstevlilerin “diktatör” diyerek çemkirdiği, 15 Temmuz’da bu aziz vatanı FETÖ işgalinden “ölümüne” kurtaran Erdoğan’a sahip çıkmaktır.

Pensilvanya ve Kandil’le ağız birliği içinde çemkirmek değil.

Metin Akpınar’a geçmiş günlerin hatırına sahip çıkalım; “mahalle baskısından” veya “zehirlenmiş sosyolojinin” ayartmasından kurtaralım.

Gazlayıp da ahir ömründe daha fazla zillete duçar olmasına neden olmayalım, yazıktır.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu