Medya

Salih Tuna’nın Yenişafak’tan sonraki adresi Sabah oldu…Tuna’nın transferini kim, nasıl gördü?

Yeni Şafak’tan ayrılan ve yeni adresinin neresi olacağı merak edilen yazar Salih Tuna, Sabah gazetesine transfer oldu. Salih Tuna’nın Sabah’a transferi, gazetenin “Pazartesi Yüzleşmesi” adlı köşesindeki söyleşiyle okurlara duyuruldu. Salih Tuna, Sabah’ta yazmaya başlamasıyla ilgili sorulara şöyle cevap verdi:

SALİH TUNA SABAH’TA YAZACAK

“Salih Bey Ramazan bayramının hemen ardından yazarlık serüveninde yeni bir yolculuğa başlıyorsunuz. Nedir duygularınız?

Öncelikle tüm Sabah okurlarının mübarek Ramazan bayramını kutluyorum. Kısmetse iki ay aradan sonra çarşamba günü okurla yeniden buluşacağız.

12 yıl aralıksız yazdıktan sonra yazmamak nasıl bir duyguydu?

Önce şunu söyleyeyim. Sabah’ta yeniden okurlarla buluşmak sadece okurlar için değil benim için de sürpriz oldu. Zira köşe yazarlığına hepten veda etmekti niyetim. Lakin, bu iki aylık süre içerisinde, bir yerde yazmaya devam etmem için okurların “tazyik” derecesinde “teşvikine” öyle maruz kaldım ki, inanın şaştım kaldım. Okurların gerçekten de tahminim çok ötesindeki ilgisi, kimi duayen köşe yazarlarının önerisi ve hatta karşı mahalleden çok bilinen çok tanınan kimi yazarların teşvikinin yanı sıra Sabah gibi bir gazetenin teklifi söz konusu olunca, haliyle bir kez daha düşünmek zorunda kaldım. Uzun lafın kısası, şimdi Sabah’tayım. Ne diyeyim, Allah utandırmasın.

SALİH TUNA’NIN TRANSFERİNE NE DEDİLER?

Medyanı bazı isimleri Salih Tuna’nın Sabah’a transferini sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla değerlendirdiler.

Sabah yazarı Melih Altınok, “Salih Tuna artık Sabah’ta hayırlı olsun” diye yazarken Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya “Çok güzel bir haber. Salih Tuna sabah gazetesine çok yakışacak artık Sabah gazetesi okumamızın bir nedeni daha var” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Star yazarı ve Kanal 24 programcısı Ersoy Dede ise” Salih Tuna Sabah’a, Sabah Salih Tuna‘ya çok yakışacak Hayırlı Uğurlu olsun” şeklinde yazdı.

Güneş Gazetesi Genel yayın Yönetmeni ve Ülke TV programcısı Turgay Özdemir de Salih Tuna için “Sevgili @YazarSalihTuna ya yeni gazetesi Sabah ‘da başarılar diliyorum.Yazılarını özlemiştik” diye yazdı.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı