MobilTeknoloji

Samsung Galaxy S8 teknik özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi

Teknoloji devlerinden Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S8 ile teknoloji arenasında gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. Samsung üst üste gelen teknik sorunları bu amiral gemisiyle telafi etmeye çalışıyor.  Samsung’un prestijini kurtarmayı hedeflediği Galaxy S8 nasıl bir telefon olacak, Samsung Galaxy S8 özellikleri neler? Samsung Galaxy S8 telefonunda beklenen yenilikler, Samsung Galaxy S8  çıkış tarihi ve Samsung Galaxy S8  tahmini fiyatı haberimizde…

Çin’den gelen iddialara göre Samsung Galaxy S8’de sadece 32GB’lık sürümü bulunan, microSD kart yoluyla genişletilebilen Galaxy S7’den farklılaşan bir cihaz kullanıcıları bekliyor olabilir…

Samsung Galaxy S8 RAM özellikleri

Samsungun yeni modeli Galaxy S8’de 6GB RAM bulunacağı iddia ediliyor. 6GB RAM ile özellikle uygulamalar arası geçişlerde hız artışı sağlayan bir faktör olması umut ediliyor.

Galaxy S8 çift kamera beklentisi 

Henüz kamera özellikleri hakkında bilgi edinilmese de Samsung Galaxy S8’de de çift kamera olması bekleniyor.

samsung-galaxy-s8-concept-steel-drake-03-w782

 

Galaxy S8 dahili projektör 

Galaxy S8’in çift taraflı kavisli ekran özelliklerine sahip olması ile birlikte 2,5D ekran teknolojisini de barındırıyor olacağı düşünülüyor. Yine yeni telefonun yaklaşık 5.5 inç olacağı da tahmin ediliyor. Metal kasa ile geleceği iddia edilen Galaxy S8, için dahili projektör detayı güçlü bir iddia olarak karşımıza çıkıyor. Dahili projektörün kameranın yan kısmında yer alacağı iddia ediliyor.

Galaxy S8 Snapdragon 835 serisi işlemcisi 

Samsung bu kez kendi işlemcileri Exynos serisi işlemcilerini ya kullanmayacak ya da tek başına bu işlemci ile yola çıkmayacak. Sebebi ise; Qualcomm tarafından yeni piyasaya sürülen ve akıllı telefon alanında şu an için en yüksek değerlere sahip olduğu belirtilen yeni seri Snapdragon 835 işlemcilerinin çok revaçta olması. Üstelik Samsung şirketinin hem Qualcomm ile yaptığı yeni anlaşmalar hem de yeni seri işlemcinin tartışılmaz en başarılı modellerden biri olması da Galaxy S8 üzerinde bu işlemcilerin yer almasını kuvvetle muhtemel kılıyor.

Galaxy S8 sanal asistan netleşti!

Galaxy S8 için netlik kazanan özelliklerden birisinin telefonda sanal asistan kullanılacak olmasını söyleyebiliriz. Samsung’un Siri yapımcısı şirketini satın almasının ardından bu alanda oluşan beklenti ve kısa süre öncede yetkililerin bu konuda yaptıkları açıklamalarla beraber aslında Samsung tarafından da bir nevi Galaxy S8 için sanal asistan özelliği doğrulanmış vaziyette… Hatta gelen bilgilere göre; Samsung’un iki farklı sanal asistan hizmeti sunması bekleniyor. Bu asistanlardan birinin sesinin erken bir diğerinin ise kadın sesi olacağı belirtilirken; bu asistan sistemlerinden birinin adının ise Bixby olacağı neredeyse kesinleşmiş durumda…

4K çözünürlük ve 256 GB depolama alanı

Bir önceki seride Quad HD çözünürlük sunan Samsung’un, Galaxy S8 ile beraber 4K çözünürlük sunması gündeme geliyor. Yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre 4K teknolojisine geçiş yapılacağı önceden duyurulmuştu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=KRSMderVreg

Galaxy S8 ne zaman görücüye çıkacak? 

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy S8’in Şubat ayındaki Mobil Dünya Kongresi 2017’de tanıtılması bekleniyor.

Galaxy S8 çıkış tarihi belli mi? 

Henüz Samsung şirketi tarafından ne bir resmi açıklama ne de bir tüyo olmamakla birlikte, Samsung Galaxy S8 serisinin 2017 Nisan aylarında piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu