MobilTeknoloji

Samsung S8 ve S8 Plus’ın fiyatları ne olacak?

Samsung’un mart ayında piyasaya sürmeyi planladığı S8 ve S8 Plus’a ait ortaya çıkan fiyat detayları el yakacak. Samsung’un yeni mobil telefonlarıyla ilgili sızan haberlere bakılırsa  S8 ve S8 Plus, 3 farklı renkte ve rekor fiyattan satışa çıkacak. Samsung’un yeni Galaxy S8 ile en başarılı ekran çerçeve oranını yakalamayı hedeflediği haber veriliyor.

EDGE MODELİ KALKIYOR S8 PLUS GELİYOR

Hatırlanacağı gibi Samsung, son iki senede “Edge” modelini geliştirmişti. Galaxy S6 ile birlikte S6 Edge, S7 ile birlikte ise S7 Edge piyasaya çıkmıştı. Güney Koreli teknoloji devinin bu sistemi değiştirdiği geçtiğimiz günlerde netleşmişti. S8 ile birlikte Edge modelinin kalktığı, yerine S8 Plus’ın geldiği bildiriliyor.

Note 7 ile talihsiz bir 2016 geçiren Samsung, yeni yılda gidişatı tersine çevirmek istiyor. S8 ile kullanıcılarına yaşanan kötü geçmişi unutturmaya çalışan Samsung, modelde büyük değişiklikler ve yenilikler yapacak. Sızan bilgiler doğrultusunda yeni telefonun iki ekran seçeneği ile gelebileceği öne sürülmüştü. Bu varyasyonlar için ortaya atılan iddialar, 5,8 inçlik S8 modeli ve 6,2 inçlik S8 Plus modeli olarak belirtiliyordu.

“PLUS” İBARESİ  SORUNU

Şimdi ise cihazla ilgili küçük bir ayrıntı ortaya çıktı. Sızdırılan Galaxy S8 görselinde “Plus” ifadesi yerine “+” ibaresi görülüyor. Samsung bu ibareyi en yakın rakibi olan Apple ile sorun yaşamamak için kullandığı düşünülüyor. Zira firma aralarında yaşanan patent davaları ve Plus ibaresi ile doğacak sıkıntıların önüne geçmeyi amaçlamış görünüyor.

Yeni amiral gemisinde hiçbir sorun yaşamak istemeyen teknoloji devi, işini sağlama almak için Plus modellerinde şimdilik sadece “+” ibaresine yer verecekmiş gibi görünüyor. Ayrıca Samsung’un Galaxy S8’in iki varyasyonunun da iki tarafı kavisli ekranla gelmesi bekleniyor.Galaxy S8’in bataryası belli oldu Galaxy S8 sinir bozucu iki yenilikle geliyor Galaxy S8’in yeni görselleri sızdırıldı.

S8 VE S8 PLUS’IN FİYATLARI NE OLACAK?

Tanıtımının mart ayında gerçekleşeceği tahmin edilen S8 ve S8 Plus’ın fiyatı ve renk seçenekleri belli oldu. Ukrayna merkezli bir kanalın verilerinden ortaya çıkan detaylara göre S8 ve S8 Plus 3 farklı renk seçeneğiyle geliyor.

İşte S8 ve S8 Plus’a dair netleşen fiyat detayları:
Galaxy S8 – 26 bin grivna (890 euro)
Galaxy S8 Plus – 29 bin grivna (995 euro)
Renk seçenekleri: Siyah, Altın, Orkide Grisi

Galaxy S8 ve S8 Plus eğer iddia edilen rakamlardan satışa çıkarsa, ülkemize de rekor fiyattan gelecek demektir. Zira bahsedilen fiyatlara göre Galaxy S8 güncel kurla ülkemizde 3,430 TL, S8 Plus 3,830 TL’ye denk geliyor. Bu fiyatlara vergileri de dahil ettiğimizde S8’in ülkemizde 3,800-4,000 TL aralığında; S8 Plus’ın da 4,300-4,500 TL aralığında satışa çıkacağını söyleyebiliriz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu