Teknoloji

Samsung’dan beklenen o son atak geldi… Kıvrılabilir televizyon heyecanı başladı…

Teknoloji devi Samsung bir süre önce yaptığı kıvrılabilir televizyon teknolojisinin patentini aldı. Teknoloji dünyasında heyecanla karşılanan bu son gelişme ardından Samsung’un kıvrılıp, katlanabilen televizyonlar üzerinde çalıştığını da ispatlamış oldu. Ünlü teknoloji markası Samsung’un 2017 yılında katlanabilir akıllı telefonu duyuracağı konusunda iddialar daha tazeliğini korurken kıvrılabilir televizyon patenti de mutlulkla karşılandı.

Samsung’un patentini aldığı kıvrılabilir televizyon patentine göre; ekran tıpkı bir kâğıt gibi kıvrılabiliyor ve istendiği zaman açılarak televizyon olarak kullanılabiliyor.

Yalnızca televizyonlar için değil tüm monitör ve ekranlar için büyük müjde!

Kıvrılabilir televizyon ekranı üretilmesi halinde bu teknoloji ile monitörler, oyun monitörleri ve diğer multimedya cihazlarında LCD, LED ve OLED ekranların katlanabilir olarak kullanılabileceği belirtiliyor.

Son gelen teknoloji kulisi haberlerine göre; ABD’nin Patent Ofisi’nde ve Kore’nin Fikri Haklar Ofisi’nde yapılan patent başvuruları, “TV’ler, monitörler, oyun cihazları, çoklu ortam cihazları ve fazlasında kullanılabilen kıvrılabilen görüntü cihazı”ndan sıklıkla bahsediliyor.

Başa dön tuşu