Sinema

Sandra Bullock Netflix filminde oynayacak

Ünlü ABD’li oyuncu Sandra Bullock’un 2009 yapımı İngiliz dizisi Unforgiven’dan sinemaya uyarlanacak aynı adlı filmin başrolünde yer alacağı haber veriliyor. Netflix’te yayınlanacak filmin yönetmenliğini System Crasher’a imza atan Nora Fingscheidt üstleneceği öğrenildi.

Happy Valley, Gentleman Jack dizilerinin yaratıcısı Sally Wainwright’ın senaryosunu yazdığı, 2009 yılında İngiltere’de yayınlanan mini dizi Unforgiven, uzun uğraşlar sonucunda Netflix tarafından filme uyarlanıyor.

The Aviator, The Departed, Hugo gibi filmlerin Oscar ödüllü yapımcısı Graham King, yaklaşık altı yıldır diziyi filme uyarlamak büyük uğraşlar vermişti. Hatta filmi Mission: Impossible – Fallout’a imza atan Christopher McQuarrie‘nin yazıp yönetmesi düşünülmüş, filmin başrolünde de Angelina Jolie‘nin yer alması planlanmıştı.

Ancak bu isimlerin ayrılmasının ardından projeyle ilgili yeni bir gelişme kaydedilemedi. Tam projenin rafa kalktığını düşündüğümüz sırada Unforgiven uyarlaması, hem başrol oyuncusunu hem de yönetmenini buldu. Deadline’ın haberine göre en son Bird Box filminde karşımıza çıkan Sandra Bullock, Unforgiven uyarlamasının başrolünde yer alacak.

YÖNETMENLİĞİNİ NORA FINGSCHEIDT YAPACAK

92. Akademi Ödülleri’nde En İyi Uluslararası Film Oscarı için Almanya’yı temsil eden, 38. İstanbul Film Festivali’nin en dikkat çeken filmlerinden System Crasher‘a imza atan Nora Fingscheidt , Unforgiven uyarlamasının yönetmenliğini üstlenecek. Bird Box’ın ardından Sandra Bullock ve Netflix’in yeniden bir araya geleceği film için Christopher McQuarrie’nin önceden yazdığı senaryo kullanılacak.

YAYIN TARİHİ BELLİ DEĞİL

Unforgiven, şiddet suçundan 15 yıl hapis yattıktan sonra cezaevinden çıkan ve geride bırakmak zorunda kaldığı kız kardeşi ile yeniden bir araya gelmek isteyen Ruth Slater’ın hayatını konu alıyor. Sandra Bullock’lu Unforgiven uyarlamasının Netflix’te ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

KAYNAK: FİLMLOVERSS

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu