Televizyon

Sapık kapıcı tutuklandı…Gerçeğin Peşinde’de Serap Paköz’ün başarısı

Serap Paköz’ün sunumuyla hafta içi her gün Tv 8 ekranlarında yayınlanan “Gerçeğin Peşinde” programına anne Funda Yurtören’in feryadı damgasını vurdu. Serap Paköz’ün, yayınının ardından ilk güzel haber Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan geldi. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı bu şahsın tutuksuz yargılanmasına itiraz edip, tutuklu yargılanmasını istedi. Bu haber üzerine Paköz ve anne Funda Yurtören, gözyaşlarına boğuldular.“Gerçeğin Peşinde” programının yayınları ve Ayşe Arman’ın röportajının ardından kapıcı tutuklandı. Şimdi ise kapıcının en ağır cezayı alması bekleniyor.

ANNE FUNDA YURTÖREN’İN ÇIĞLIĞI KARŞILIK BULDU

Funda Yurtören 38 yaşında, Müzik öğretmenliği okumuş, solistlik yapan bir anne… 2016 yılında kızı ve annesi ile Antalya’ya yerleşiyorlar. 10 yaşındaki kızının başına korkunç bir şey geliyor. Funda Yurtören, yaşadıklarını şu cümlelerle anlatıyor:

“Kızım, kapıcının kendisinden 2 yaş büyük kızıyla arkadaştı. Kızı bize geliyordu, benim kızım da onlara gidiyordu. Birlikte ders çalışıyorlardı. Bu gidip, gelmelerde tacizler başlamış. Ben işim dolayısıyla şehir dışında olduğum için kızım bana bir şey söylemedi. Sadece son zamanlarda hırçınlaşmıştı. Ben ses tonunda bir gariplik fark ettim, hemen Antalya’ya geldim.

Bu arada Öğretmeni aradı. Derslerinde bazı sıkıntılar varmış. “Ne oldu kızım, Kapıcının kızıyla ders çalışmıyor musunuz?” dedim. Birden inanılmaz tepki gösterdi; “Ben bir daha o eve gitmem!” dedi. “Neden, ne oldu anneciğim?” dedim. “Anne, gitmek istemiyorum ne olur beni zorlama!” dedi. “Zorlamam ama ne oldu söyle” dedim. “Korkuyorum söylemeye” dedi. “Anne, kapıcı bana kötü bir şey yaptı! Canım çok acıdı!” dedi ve ağlamaya başladı. Ben ne yapacağımı şaşırdım. Aklım başımdan gitti. Sonra süreç başladı. Karakol, Adli Tıp, raporlar alındı, mahkemeye başvurduk. 90 yılla yargılanan bir adamın, tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Adam, ortalarda serbest dolaşıyor.”

Funda Yurtören: “Benim ‘Gerçeğin Peşinde’ programına gelme nedenim; Bizim ailemize ateş düştü, başka ailelerin çocukları da aynı şeyleri yaşamasın. Bu adam, elini kolunu sallayarak sokaklarda dolaşmasın. Tutuklu yargılansın”

Annenin feryadı yanıt buldu!

Serap Paköz’ün, yayınının ardından ilk güzel haber Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan geldi. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı bu şahsın tutuksuz yargılanmasına itiraz edip, tutuklu yargılanmasını istedi. Bu haber üzerine Paköz ve anne Funda Yurtören, gözyaşlarına boğuldular.

Ayşe Arman’a seslendi

“Funda, adalet arıyor. Burada yaşadıklarını anlatıyor; çünkü diğer anne babaların gözlerinin açık olmasını istiyor” diyen Serap Paköz; “Sevgili Ayşe Arman, bu konularda çok duyarlıdır. Bu suçu işleyenlerin ortalarda gezdiği durumlarda yaptığı röportajlarla, bağlantıda olduğu sivil toplum kuruluşlarıyla o insanların hak ettikleri cezaya çarptırılması konusunda büyük rol oynamıştır” sözleriyle Ayşe Arman’a seslendi.

Serap Paköz’ün çağrısını duyan Ayşe Arman, anne ile röportaj yaptı.

“Gerçeğin Peşinde” programının yayınları ve Ayşe Arman’ın röportajının ardından kapıcı tutuklandı. Şimdi ise kapıcının en ağır cezayı alması bekleniyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu