Kültür-Sanat

Sarp Ertekin’in kişisel gelişim romanı “İç Sesini Aç” okuyucularla buluştu

Uluslararası bir şirkette üst düzey yöneticilik yapan Sarp Ertekin’in, “İç Sesini Aç” adlı kişisel gelişim romanı okuyucuyla buluştu.

Kadın veya erkek, her yaştan okuyucunun kendisinden bir şeyler bulacağı kitap, birçoğumuzun yaptığı gibi farklı nedenlerden dolayı hayatı sürekli erteleyen, istediği hayatı yaşayamayan bir karakterin iç sesiyle olan hikâyesini anlatıyor.

blank

Sarp Ertekin iç sesi şöyle tarif ediyor : “İç ses, insanın kendisini nasıl hissettiğini mutlu, huzurlu olup olmadığını, ne yapması veya yapmaması gerektiğini söyleyen, özünden yani ruhundan gelen ilk sestir.  Duyulduğu andan birkaç saniye sonra ego bilinci devreye girer, zihindeki bu sesi ya erteleyecek ya bastıracak ya da ona uygun hareket edecek düşünceler oluşur. Yaşam koşuşturması içinde insan, hangi sesin kendi iç sesi, hangisinin egosunun sesi, hangi sesin başkalarının ondan yapmasını beklediği şeyler olduğunu ayırt edemez ve hangi ses baskınsa ona uyum sağlayarak yapmaya çalışır. “

“İç ses ruhtan gelen naif, ince ve zarif bir sestir, yükselmez sırasını bekler arada bir kendini hatırlatır. Çoğunlukla başkalarının ne diyeceğini önemseyen kişiler kendi ruhlarına uygun bir hayat yaşamayı zamanla unuturlar.  İç seslerini hatırladıkça huzursuz olurlar, kendilerini mutsuz hissederler. Oysa huzur ve mutluluğun kaynağı insanın ruhuna uyumlu bir hayat yaşamasıdır.  Bunun tek yolu da iç sesimizin farkında olup onu ertelemeden ötelemeden gerçekleştirmektir.”

blank

“Bu kitabı okuyan kişi, öncelikle iç ses konusunda büyük bir farkındalık kazanacak. Bugüne kadar kendisine neler yaptığını, hayatın hangi alanlarında nasıl tıkandığını ve nasıl limitlediğini görecek, neden huzursuz olduğunun, nelerin yaşam enerjisi ve sevincini azalttığının farkına varacak. Kitap bittiğinde kendi potansiyelinin bilincine varıp, iç sesini dinlemeye başladığında aslında ruhunun bu dünyada ne aradığını da görmüş olacak.”

“İç Sesini Aç” adlı kişisel gelişim romanına Kitapyurdu ve diğer tüm online platformlardan ulaşılabiliyor.

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu