Yerli Dizi

Setinde boykot yaşanan Savaşçı’nın yeni bölümleri çekilebilecek mi?

FOX TV’de yayınlanan, aldığı reytinglerle de dikkat çeken “Savaşçı” dizisi ilginç bir boykot eylemiyle gündemde.  Başrollerini Berk Oktay, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Murat Serezli gibi oyuncuların paylaştığı dizinin 2. yönetmen ve yardımcı yönetmenlerinin çalışma koşullarının düzeltilmesi amacıyla sette çalışmama ve boykot kararı aldıkları haber veriliyor. Şimdi merak edilen asıl konusu ise boykot kararının dizinin çekimlerini ne şekilde etkileyip etkilemeyeceği…Savaşçı’nın hayranlarını yeni bölümlerinin çekilemeyeceği endişesi sardığı konuşuluyor.

BOYKOTUN NEDENİ İNSANİ OLMAYAN ÇALIŞMA ŞARTLARI

Sinema TV Sendikası tarafından yapılan yazılı açıklama ile ortaya çıkan boykot kararının dizinin çekimlerini nasıl etkileyeceği merak ediliyor. Dizideki yardımcı ve 2. yönetmenlerin imzasıyla yayınlanan basın açıklamasında”…hukuksuz ve insani olmayan çalışma şartları ile baskılara karşı ortak hareket ederek haklarımızı korumaya çalışıyoruz” denildi.

Sinema ve TV Sendikası’ndan Savaşçı dizisiyle ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle:


Yardımcı Yönetmenler ve 2. Yönetmenler Olarak Kamuoyuna İlan Ediyoruz!

Yardımcı Yönetmenler ve 2. Yönetmenler olarak 2014 yılından beri bir arada hareket eden ve Sinema Televizyon Sendikası’na bağlı üyelerden oluşan bir topluluk olan bizler; yaşamış olduğumuz hukuksuz ve insani olmayan çalışma şartları ile baskılara karşı ortak hareket ederek haklarımızı korumaya çalışıyoruz.

Yapımcılığını Limon Yapım’ın üstlendiği ve FOX TV’de yayınlanan “Savaşçı” dizi projesinde, yardımcı ve ikinci yönetmenler ile diğer tüm set emekçisi arkadaşlarımızın yaşadığı haksız işten çıkarılma, ödeme problemleri, çalışma saatlerinin uzunluğu, proje yöneticilerinin taleplerimiz karşısındaki uzlaşıdan yoksun tavırları ve en önemlisi “sendikayı tanımıyoruz” anlayışları nedeniyle, uzun ve sonuç alınamayan müzakereler sonucunda aldığımız boykot kararını basına ve tüm kamuoyuna duyuruyoruz.

Yardımcı Yönetmenler ve 2. Yönetmenler Topluluğu olarak “Savaşçı” adlı dizi projesinde çalışma koşullarımız düzelene kadar boykotu sürdürmekte kararlıyız. Bu bağlamda tüm set emekçilerini bizlere destek olmaları konusunda sendikamız aracılığıyla desteğe ve dayanışma göstermeye davet ediyoruz.

Niyetimiz projelere zarar vermek değil, aksine hep beraber daha insani koşullarda, daha iyi projeler üretilmesine katkı sağlamaktır. Bundan sonra birbirimize daha da kenetlenerek dayanışma içerisinde bu ve benzer projelerin takipçisi olacağız.

Önde Kamera Arkada Dayanışma

Saygılarımızla

Yardımcı Yönetmenler ve 2. Yönetmenler Topluluğu

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu