Savunması İstenince Türkü Söyledi! 40 Bin Yıl Hapsi İstenen Thodex Kurucusunda Skandal Bitmiyor!

Kripto borsası Thodex’in kurucusu Fatih Özer, yakalanmasının ardından yargılanmaya devam ediyor.

Thodex’in kurucusu Fatih Özer’in davası yakalandıktan sonra Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ederken tuhaf bir olay daha yaşandı. Savunmasını türkiye bitiren Fatih Özer, “yolun sonu görünüyor” dedi.

Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde davası görülen Fatih Özer, 40 bin 462 yıl hapis cezasına çarptırılırken, savunmasında türkü söyledi! 21 sanığın yargılandığı dava ise şimdilik hala devam ediyor. İşte son yaşananlar…

Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya tutuklu sanıklar Faruk Fatih Özer, kardeşi Serap Özer ve 3 farklı kişi daha katıldı. Bir önceki celsede toplam 40 bin 462 yıl hapis cezası istenen Özer’in davasının son duruşması bugün gerçekleştirildi. Dava duruşmasında Özer, şu ifadeleri kullandı:

“Thodex yalnızca bir şirket ve iflas ettti. Thodex de suç örgütünden bahsedilmez.” diyen Özer, “Dünya üzerindeki tüm kurumları yönetebilecek kadar zekiyim. Bu 22 yaşında kurduğum şirketten belli. Suç örgütü kuracak olsam bu kadar amatörce hareket etmezdim. Söz konusu olan dosyada şüpheli olanların 2 seneden fazladır mağdur olduğu ortada. İllegal faliyetlerin içinde bulunacağımı kabul etmeyeceğim.”

Müşterilerine Ödeme Yapmış!

Arnavutluk’ta firari olduğu süreç boyunca müşterilerine ödeme yapmaya devam ettiğini aktaran Fatih Özer, şunları kaydetti:

“Sayın bakanlara ve milletvekillerine iftiralar atıldı. Kaostan beslenen varlıklar benim şirketimin batmasından faydalandılar. Ben artık gerçeklerin sayın mahkeme heyeti tarafından görülmesini beklemekteyim.”

Türkü Söyledi!

Savunmasını tamamlayan Fatih Özer, son cümlelerinde Musa Eroğlu’nun seslendirdiği “yolun sonu görünüyor” isimli türküden bir dörtlüğü alıntıladı. Davaların henüz sonlanmadığı olayda Fatih Özer, Vergi Denetim Kurulu’na istenilen belgeleri teslim etmediğinden vergi kaçakçısı suçuyla karşı karşıya kaldı. Ayrıca Thodex üzerinden örgüt kurma, para aklama nitelikli dolandırıcılık suçlarıyla yargılanmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir