Medya

SBK listesinin medyadaki depremi devam ediyor… Ersoy Dede’den sonra bir isim daha işinden oldu

Sezgin Baran Korkmaz’la ilgili ‘medya çalışanlarının yer aldığı listenin’ etkileri görülmeye başladı. TRT Ana Haber Spikeri Ersoy Dede’nin ardından Halk TV’de bir isim daha medyadaki görevinden oldu.

Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkili kişileri içerdiği iddiasıyla sosyal medyada dolaşıma giren liste medya dünyasına bomba gibi düşmüştü.

Ersoy Dede, 27 Temmuz çarşamba günkü yayında iki kez “Nasipse yarın akşam burada buluşmak üzere” demiş ancak o tarihten bu yana ekrana çıkmamıştı. Odatv’de ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er’in sahibi olduğu Superhaber.tv sitesinde, Dede’nin görevden alındığı ifade edildi.

SBK’nın medyayı sarsan listenin yol açtığı depremin izleri ortaya çıkmaya başladı. Ersoy Dede’nin ardından bir isim daha medyadaki görevinden oldu. halktv.com.tr ,  Dinçer Gökçe’nin görevine son verdi.

SBK listesinde’ yer alan Dinçer Gökçe, kendisini ‘burs’ gerekçesiyle savunmuştu.

“Köy çocuğu olarak zor şartlarda okudum. Bu zorluğu aşma ışığını gördüğüm 15/20 öğrenci için her yıl yakın akrabalarım ve çevremden burs temin ediyorum” diyerek Sezgin Baran Korkmaz ile irtibatını açıklamaya çalışan Gökçe, “Bir avukat arkadaşım aracılığı ile 2’si kadın 3 öğrenciye SBK Eğitim Vakfı’ndan burs temin edildi. Aylık tutar 200/250 TL. Kayseri, Muş ve Ardahanlı çocukların hesaplarına yatırıldı” demişti.

Dinçer Gökçe daha önce de hakkındaki bazı iddialar gündeme gelmiş Hürriyet’ten ayrılmıştı. Gökçe’nin, 2014 yılında PKK örgüt üyeliğinden yargılanan iş insanı B.Y.’yi şantaj yaparak tehdit ettiği ve para istediği iddia edilmiş yargıya taşınan olayın ardından Gökçe hakkında 8 yıl hapis cezası ile dava açılmıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu