Sinema

Scorsese’nin Marvel filmlerine yüklenmesine cevap geldi

Ünlü sinema dergisi Empire’a konuşan ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin Marvel filmlerinin sinema olmadığını söylemesi tartışmayı da beraberinde getirdi. Marvel Studios’tan cevap geldi.

Geçmişte Goodfellas, Taxi Driver ve The Departed gibi pek çok başarılı yapıma imza atan usta isim, MCU filmlerinin gerçek bir insan dramından daha çok video oyunu gibi göründüğünü dile getirdi.

Son projesi Irishman’e ilişkin Empire’a açıklamalarda bulunan Scorsese, Marvel filmlerine ilişkin de konuştu. Scorsese, “Bu filmleri seyretmiyorum. Denedim. Ama bu sinema değil. Dürüstçe söylemek gerekirse bunları benzetebildiğim en yakın şey oyuncuların tüm koşullara rağmen yapabileceklerinin en iyisini yaptıkları tema parkları. Bu, insanların duygularını, psikolojik tecrübelerini başka bir insana aktarmaya çalıştığı türden bir sinema değil” dedi.

SCORSESE’NİN ELEŞTİRİLERİNE CEVAP GELDİ

Usta yönetmen Martin Scorsese’nin, Marvel Sinematik Evreni’ne yönelik “tema parkı” benzetmesine yanıt gecikmedi.

Galaksinin Koruyucuları (Guardians of the Galaxy) serisinin ve 2021’de vizyona girecek The Suicide Squad’ın yönetmeni, Avangers: Sonsuzluk Savaşı (Avengers: Infinity War) ve Avengers: Endgame’in yapımcılarından James Gunn’ın, Scorsese’nin yorumları karşısında hayal kırıklığına uğradığını açıkladı.

Twitter hesabından açıklamada bulunan Gunn, Martin Scorsese’nin en sevdiği 5 yönetmenden biri olduğunu belirtti. Gunn, Scorsese’nin 1988 yapımı The Last Temptation of Christ adlı filmini izlemeyen kişilerin bu yapımı eleştirdiğini duyduğunda öfkelendiğine dikkat çekerek, “Şimdi o, benim filmlerimi aynı şekilde yargıladığı için üzgünüm” ifadelerini kullandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu