Teknoloji

ŞEBEKE CALLİOU VE PEPEE İLE KANDIRMIŞ!

pepee-calliou

İnsanlıktan nasibi olmayan şebekenin ağına düşürdüğü çocuklara karşı yürüttüğü faaliyet polisin müdahalesiyle son buldu. Şebeke çocukları kandırmak için Calliou, Pepee gibi çocukların sevdiği karakterleri kullanmış…

Çocuklara sevilen çizgi film karakteriyle tuzak kurulmuş

Narkotik polis torbacı avına çıktı
Başkent merkezli çocuk istismarı operasyonunun ayrıntıları belli oldu. Çocukların sevdiği karakterlerle tuzağa düşürüldüğü anlaşıldı.
SOSYAL paylaşım siteleri üzerinden çocuk istismarı yapan şebekeye yönelik yapılan operasyonun ayrıntılarına STAR ulaştı. Soruşturmayı yürüten Bilişim Suçlarıyla Mücadele Savcısı Adem Can’ın talimatıyla 49 ildeki 168 şüphelinin dosyaları bulundukları ile gönderildi. Ankara’da gözaltına alınan 22 şüpheliden 14’ü ise tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Görüntülerle şantaj bile yapmışlar

Bilişim polisi tarafından 25 aydır izlenen şebekenin çocukları tuzağa düşürmek için akıl almaz yöntemler kullandıkları belirlendi. Şebekenin sosyal paylaşım sitesi üzerinden 253 ayrı profil sayfası oluşturduğu ve profillere Peppe, Calliou, Mickey Mouse, Pamuk Prenses gibi çizgi film kahramanlarının resimlerini koydukları belirlendi. Şebekenin ayrıca popüler olan çocuk sinema ve dizi film oyuncuları adına profil sayfası oluşturarak çocuklara ulaştığı tespit edildi. Son dönemini popüler çocuk oyuncusu, “Öyle Bir Geçer Zaman ki” isimli televizyon dizisinde Osman karakteriyle rol alan Emir Berke Zincidi adına da bu amaçla çok sayıda sayfa oluşturulduğu anlaşıldı. Şebeke üyelerinin bu sayfalar aracılığıyla çocuk ve hayvan pornosu paylaşmasının yanı sıra ağlarına düşürdükleri çocukların web cam önünde uygunsuz görüntülerini almaya çalıştıkları ve daha sonra şantaj yaparak istismara zorladıkları tespit edildi.

Zafer Kütük / Star Gazetesi

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu