Magazin

Seda Sayan: Şeyma Subaşı’nın kitabının toplatılması lazım

Seda Sayan, Ali Eyüboğlu’nun Youtube kanalı Magazin Noteri’ne konuk oldu. Ünlü sanatçı Şeyma Subaşı’nın yayınlanan kitabı ile ilgili gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

SEDA SAYAN: “BU KİTABIN TOPLATILMASI LAZIM”

Sadece Şeyma adlı kitapta “Cilt ve Beslenmeye Dair İpuçlarım” başlıklı kısmında; hidroklorik asit ile hyaluronik asit karıştırılarak okuyucuya “hidrolik asit ve nemlendiriciyi unutma” tavsiyesinde bulunulmuştu.

Önceki gün sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri olan skandal hataya, en çarpıcı yorum Magazin Noteri’nde Seda Sayan’dan geldi.

Magazin duayeni Ali Eyüboğlu ile başarılı televizyoncu İlkay Buharalı’nın birlikte hazırladıkları Türkiye’nin ilk YouTube canlı yayın magazin programı “Magazin Noteri”nin konuğu Seda Sayan oldu.

Skandal hatayı yorumlayan Seda Sayan; “Hidrolik asitte emin misiniz, kör olur millet. Ne diyecekti biliyor musunuz; hyalüronik asit. Bunun aslı budur. Bu kitabın toplatılması lazım. Bu çok önemli bir şey. Buradan ceza alır. Her türlü ceza alır. Sen şimdi ‘bunu kullanın’ diyorsun, kör oldu diyelim kullanan. Bu kitapta böyle bir şey yazıyorsa bitti bu iş.

Yılların televizyoncusu olarak söylüyorum. Bu kitapta hidrolik asiti yüzünüze sürün yazıyor ve yandı millet; sakın. Ona hyalüronik asit denir. Bu kitabın toplanması lazım. Bu kitabı alıp uygulamaya kalkan olursa yayın evinin de başı belaya girer. Bu kitap toplanmalı.

Bu iş yargıya gider, hapse bile girebilir. Biri yanar hapse atarlar. Çok tehlikeli bir durum bu. O madde tuvalet temizleyicisi! Demek ki denenmiş! diye küçük büyük okuyan herkes kullanmak isteyebilir.

Sakın kullanmayın. Sakın uygulamayın çoluktan çocuktan uzak tutun. Elinizi bile sürmeyin.”

AKILLARA ZARAR ÖZLÜ SÖZLER

Usta gazeteci Ali Eyüboğlu ise yapılan hatayı yorumlarken; “Kitabın üç editörü var. Bu editörler satır arasında ‘Şeyma’yı nasıl rezil ederiz’ diye bir çalışma yapmışlar. Ben öyle okuyorum. Çünkü kitabı okuduğu zaman şişirilmiş, kesik kesik bir anlatım. Akıllara zarar özlü sözler var. Koca bir sayfa ayırıp ‘herkesi mutlu edemem çünkü pizza değilim’ yazmak, editöryal bir sabotaj. Biz yayına girmeden önce Doğan Kitap bu konuda halkla ilişkiler uzmanları ile toplantı yapıyordu. Bu durumu düzeltebilmek için anladığım kadarı ile.”

ŞEYMAYI ASİTLEYEN BİR KADIN

Ali Eyüboğlu herkes’in merak ettiği “kitabı kim yazdı” sorusunun yanıtını verdi.

“Doğan Kitap ile konuştum. Kitabı toplatmıyorlar ama bir sonraki baskıda asiti düzeltme yapacaklar. Şeyma Subaşı röportajları 3 kişi ile yapmış ama kitabı finalde bir editör yazmış. O editör de üstelik kadın. Şeyma’yı asitleyen de bir kadın.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu