Televizyon

Seda Sayan’a İnşaat İşçileri Sendikası’ndan tepki var…Canlı yayında öyle sözler söyledi ki..

Manken Ece Gürsel’in Show TV’de yayınlanan Seda Sayan’ın sabah programının konuğuydu. Canlı yayında magazin gazetecisi Bilal Özcan’ın  “sperm bankasından hamile kalır mısın?” sorusuna cevap veren Ece Gürsel’e Seda Sayan’ın söylediği sözler tepki çekti. Seda Sayan’a sosyal medyadan tepki var.

İNŞAAT İŞÇİLERİ SEDA SAYAN’A TEPKİLİ

Seda Sayan’ın programının konu başlıklarından biri de sperm bankasıydı. Magazin dünyasının tecrübeli ismi Bilal Özcan’ın manken Ece Gürsel’e “sperm bankasından hamile kalmak ister misiniz?” sorusunu yöneltmesi sonrasında yaşananlar tartışma konusu oldu.

Bu soruyla olaya dahil olan Seda Sayan’ın inşaat işçileri hakkında söylediği cümleler ise sosyal medyada oldukça tepki aldı. Ece Gürsel’in soruya cevaben; “Annem koca adayı çıkmadı. Hiçbir şey de kalmadı. Öyle bir şey yaparız demişti.” demesi üzerine konuya dahil olan Seda Sayan,“Kız yazık ne inşaat işçileri var. Onlar insan değil mi? Kız siz ne bekliyorsunuz doğurmak için. Baktın adamın genleri güzel. Maşallah sırım gibi. Tuttuğunu koparıyor, kuvvetli! Yap çocuğu ne var?” sözleri sosyal medyada büyük fırtına kopardı.

SENDİKADAN SAYAN’A İLK TEPKİ GELDİ

Bu ifadelerin ardından Cumhuriyet’in web sitesine  konuşan İnşaat İşçileri Sendikası Örgütlenme Sekreteri Yunus Özgür, Seda Sayan’ın sözlerine duyduğu tepkiyi dile getirdi. Özgür, çok öfkelendiğini belirterek:

“Zaten devlet, taşeron patronları inşaat işçisini insan yerine koymuyor. Bu tür programlarda da inşaat işçisi insan yerine konmuyor. Her gün inşaat işçileri şantiyelerde iş cinayetlerinde yaşamını yitiriyor. Patronlar da inşaat işçisini para üreten bir makine gibi görüyor. Seda Sayan da bunun bir yansıması. Sanki inşaat işçilerinin ailesi yok, onların ahlak anlayışları yok, duyguları yok, damızlık gibi yansıtıyorlar. Bu Seda Sayan’ın kendi ahlak anlayışını yansıtıyor. Kendisine şarlatan diyebilirim. Hakaret de edebilirim. Aslında genel devletin, patronların işçiye bakış açısı. Şantiyede para üreten makine gibi görüyor. Onlar da kendi ahlak anlayışları çerçevesinde inşaat işçisini ahlakı olmayan, duyguları olmayan, insan olmayan aslında… Böyle görüyorlar. Onların hepsinin duyguları var.” dedi.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu