Magazin

Seda Sayan’ın yaptırdığı Fransız Askısı estetik operasyonu nedir?

Seda Sayan, sosyal medya hesabından yaptırdığı estetik operasyonunu paylaştı. Seda Sayan’ın instagram hesabına bakanlar ünlü ismin en son yaptırdığı yüz germe estetik operasyonu olan Fransız Askısı kavramını duydular. Peki estetik operasyonunda yaşı ilerleyen ünlülerin yaptırdığı cerrahi operasyon olarak kabul edilmeyen “Fransız Askısı” nedir? Nasıl bir operasyondur, kimlere yapılır? İşte detaylar…

SEDA SAYAN YAPTIRDIĞI ESTETİK OPERASYONU PAYLAŞTI

Seda Sayan’ın uygulattığı estetik operasyon yöntemini sosyal medya hesabından paylaşması sosyal medyanın konuştuğu olaylardan biri haline geldi. Estetik operasyonu yaptırmasıyla bilinen Seda Sayan’ın cesur tavrı dikkat çekerken bir çok kullanıcı olumsuz görüş bildirdiler.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Seda Sayan, ‘Fransız askısı’ adlı yöntemle yüzünü gerdirdiği anları takipçileriyle paylaştı. #sedasayan #enmagazinn

EnMagazin (@ennmagazinn)’in paylaştığı bir gönderi ()

İnsan yüzü zaman içerisinde yer çekimine ve yaşlanma etkilerine karşı koyamamaya başlar. Kolajen ve elastikiyet kaybı ve zayıflayan bağ dokusu nedeniyle yüz kırışıkları meydana gelir ve ciltte sarkmalar başlar. İşte, Fransız Askısı yöntemi, estetik yüz ameliyatı düşünülmeyen durumlar için bir alternatif olarak kabul ediliyor.

Fransız Askısı Nedir?

Bu yöntem Fransa’da geliştirilen bir ameliyatsız yüz germe işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Fransız Askısı yönteminde içi polyester dışı silikon malzemeden yapılmış esnek iplerle cilt gerilerek daha genç bir görünüm elde ediliyor.

Aynı zamanda kısmi yüz felci geçiren hastalar için de uygulanabilen, yüz hatlarında olumlu değişiklikler yaratmaya yarayan etkili bir medikal estetik tedavi yöntemi olarak biliniyor.

Fransız Askısı Yöntemi Kimlere Uygulanır?

Fransız askısı, cerrahi çözümlere başvurmak istemeyen fakat cildinin daha genç görünmesini isteyen kırışık bir yüze sahip olmamak için başvurulan bir yöntemdir.

Fransız Askısı yüz germe operasyonuna alternatif olarak kabul edilmektedir. Bu yöntemle yaşlanma sürecinin geciktirilmesi hedeflenir.

Fransız Askısı, yaşlanma durumlarını geciktirmek için kullanıldığı gibi kısmi yüz felci geçirmiş hastalarda da kullanılabilen bir yöntemdir. Kullanılan içi polyester, dışı silikon iplerin biyolojik anlamda insan vücuduna uyumlu olması sayesinde uzun yıllar cilt altında kalması mümkün olduğu kabul ediliyor.

Fransız Askısı Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabiliyor?

Fransız askısı sarkma ve kırışıklık tedavilerinde kullanıldığı için en sık kullanıldığı bölge yüz ve boyun bölgesidir. Ayrıca vücudun diğer belli bölgelerine de uygulanmaktadır.

Uygulandığı bölgeler:

Yanak, elmacık kemiklerinin belirginleşmesi
Çene altı sarkmaları
Yüzün ovalleştirilmesi
Kaş kaldırma
Boyun kırışıklıkları
Göğüslerin dikleştirilmesi
Kol sarkmaları
Kalça ve bacaklar

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu