Medya

Sedef Kabaş’a hakaret davasından müjdeli haber

“Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçundan 2 yıl 4 ay hapis cezası alan gazeteci Sedef Kabaş’ın davasına devam edildi. Kabaş için mahkemeden tahliye kararı çıkması sevinçle karşılandı. Sedef Kabaş, İçişleri Bakanı Soylu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’na ‘hakaret’ suçundan da beraat etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş, ilk kez hakim karşısında. Savcı, Kabaş’ın tutukluluk halinin devam etmesini istedi. Mahkeme, Kabaş’ın tahliyesine karar verdi.

Kabaş, 14 Ocak’ta TELE 1’de katıldığı ‘Demokrasi Arenası’ programında, “Çok meşhur bir söz vardır. Taçlanan baş akıllanır diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur” dedikten sonra ‘cumhurbaşkanına hakaret’ten tutuklanmıştı.

Kabaş hakkında hazırlanan iddianamede ‘cumhurbaşkanına hakaret’ ve iki bakana karşı ‘kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret’ suçlarından toplam 12 yıl 10 aya kadar hapsi istenmişti.

22 Ocak’tan beri tutuklu bulunan Kabaş’ın duruşması İstanbul 36’ncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başladı.

Mahkeme heyeti, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun davaya katılma talebini kabul etti.

Duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasında Kabaş’ın ‘cumhurbaşkanına hakaret ve kamu görevlisine hakaret’ suçlamasıyla cezalandırılmasını istedi. Kabaş’ın ulaştırma bakanına yönelik sözleri nedeniyle beraatini talep eden savcı, tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Kabaş: Sözlerimden hakaret çıkarmak ironi

Savcının mütalaasına cevap veren Kabaş, ”Yargılanmaktan korkmuyorum yeter ki adalet tesis edilsin. Bizi kutuplaştırıcı bir dil kullanmaması gerektiğini söylediğim sözlerimden hakaret çıkarmak da ironidir” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu