GündemM.Bey/ÖzelYerli Dizi

Seksenler dizisine efsane bir oyuncu daha katıldı

Oldukça usta oyuncuların yer aldığı bir o kadar önemli oyuncunun kadrosundan gelip geçtiği Seksenler dizisine şimdi de yeni ve efsane bir isim daha dahil oldu.

TRT1’in sevilen dizilerinden Seksenler dizisinin oyuncu kadrosuna  Olacak O Kadar’dan da tanınan  efsane bir oyuncu dahil oluyor. Sinan Bengier, yapımcılığını Birol Güven’in sahibi olduğu Mint’in yaptığı Seksenler adlı dizinin yeni bölümlerinde boy gösterecek.

sinan-bengier-seksenler

Haberi dizinin yönetmeni Müfit Can Saçıntı verdi. Sosyal medya hesabından Sinan Bengier’le çekilen fotoğrafı paylaşan ünlü yönetmen, fotoğrafın altına “Bir efsane daha Seksenler dizisinde: Sinan Bengier abimle Olacak O Kadar setinden 20 yıl sonra aynı sette buluştuk” şeklinde bir de not düştü.

SEKSENLER DİZİSİ TRT’NİN EN İSTİKTRARLI PROJELERİNDEN

Seksenli yıllara duyulan özlemi hikaye eden dizide nostalji konsepti öne çıkıyor. 80’li yıllarda bir mahallede geçen ve olayların daha çok komik ve eğlenceli tarafını öne çıkaran dizi TRT’nin en istikrarlı projelerinden biri olarak gösteriliyor.

Dizinin önemli detaylarından biri de birbirinden usta isimlerin aynı projede yer alması. Rasim Öztekin, Şoray Uzun, İlker Ayrık, Ayşe Tolga, Serhat Kılıç gibi isimlerin yanı sıra, Alper Türedi, Yasemin Çonka, Ceyhun Fersoy da yer alıyor. Seksenler dizisinin diğer güçlü olduğu bir yönü  tiplemelerdeki başarısı gösteriliyor.

Seksenler dizisinin senaristliğini Murat Aras yaparken yönetmenliğini ise Mandıra Filozofu filminin başrol oyuncusu Müfit Can Saçıntı yapıyor.

MEDYABEY-ÖZEL

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu