Yerli Dizi

Seksenler’in Zeynel’i Mahsun Kırmızıgül mü?

Medyabey/ÖZEL- Seksenler dizisine yepyeni bir karakter bomba gibi bir giriş yaptı. Arabesk şarkıcısı ve klip yönetmeni Zeynel Büyükses, mahallede ilk önce Mavişim Elvan ile Şahin’in aşkını gözüne kestirir ve onların bu aşkını bir video klip ile kendi bestelediği bir türküye taşımak ister. Ancak Pastacı Sami gibi bir sıkıntı söz konusudur. Tabi ki kahramanımız Türkücü Zeynel bu sorunu çözmekte kararlıdır. Peki, Seksenler’deki yeni fenomen Türkücü Zeynel Büyükses yoksa Mahsun Kırmızıgül mü?

90’lı yılların ünlü fenomen türkücülerinden şimdi ise uluslararası filmler yapan bir yönetmen olan Mahsun Kırmızıgül’ün konservatuar çıkışlı olduğunu bilmeyen yoktur. İlk zamanlar arabesk okuduğu için onun konservatuarda okumuş biri olduğuna hiç kimseler inanmamıştı. Ardından da Mahsun Kırmızıgül’ü senarist ve yönetmen olarak görmüştük. Seksenler dizisine yeni katılan Zeynel ise bize tıpkı Mahsun Kırmızıgül’ün 90’lı yıllardaki halini hatırlattı.

zeynel

Zeynel ile Mahsun Kırmızgül arasındaki benzerlikler neler?

Zeynel sürekli konservatuar okuduğunu hemen her cümlenin başında söylüyor.

Zeynel sürekli notalardan bahsediyor iki sözünden biri “Ben nota biliyorum ya…” olması Mahsun Kırmızıgül’e bir gönderme olarak dikkat çekiyor.

Zeynel’in bir başka ilgi alanı da yönetmenlik. 90’lı yıllarda patlayan video klip furyasını seksenlere taşıyan Zeynel sürekli yeni geldiği mahalleyi eliyle kadrajlıyor.

Mahsun Kırmızıgül ilk çıktığı dönemlerde bilenler bilir “Alem Buysa Kral Benim” parçasıyla genç kızların sevgilisi olmuştu. O klipteki Mahsun Kırmızıgül’ün saçı, giyimi, konuşma şekli tıpatıp bizim Seksenler’in Zeynel’i değil mi?

Mahsun Kırmızıgül şarkılarını söylerken sürekli iki kolunu yana açar başını da sol tarafa doğru yaslardı. Bizim Zeynel de ondan aşağı değil…

Mahsun Kırmızıgül’ün parladığı o parça: Alem Buysa Kral Benim

https://www.youtube.com/watch?v=9hJIVZUlo-8

Seksenler dizisinin yeni türkücü fenomeni: Zeynel mahalleyi keşfediyor

Seksenler Dizisinin Zeynel’i kimdir? 

Seksenler dizisinde Zeynel karakterini oyuncu Kemal Zeydan canlandırıyor. Zeynel Büyükses rolünü hakkıyla oynayan Kemal Zeydan kimdir?

Kemal Zeydan Acun Ilıcalı tarafından hazırlanan program Yetenek Sizsiniz yarışmasına stand up gösterisi ile katılmış finallere kadar gelmiş ve elenmiştir. İlk oyunculuk deneyimini Filinta dizisinde Zeyrek karakteri ile canlandırmıştır. Ramazan ayında Trt 1 ekranlarında yayınlanan Zeyrek İle Çeyrek adlı dizide Zeyrek karakterini canlandırmaktadır. Kemal Zeydan aslen Hakkari Yüksekova’lıdır. AK Parti Hakkari milletvekili Rüstem Zeydan’ın oğlu Kemal Zeydan, Yetenek Sizsiniz yarışmasında finale kadar yükselmişti. O zaman gazetecilere babasının adıyla gündeme gelmek istemediğini, sadece kendi işiyle gündemde olmak istediğini söyleyen Kemal Zeydan komedyenliği seviyor.

Seksenler dizisinde daha ikinci haftada dikkatleri çeken Kemal Zeydan’ın dizide oynadığı Zeynel karakteri şu özellikleri taşıyor: “Mahalleye halkın bağrından kopmuş ama konservatuar mezunu, hayatta her olaya müzikle ve notalarla bakan yeni bir karakter dahil olur. Bu karakter, Türkcü Zeynel Büyükses’tir. Zeynel Büyükses yeni şarkısının klip çekimleri için mekan ararken, Çınarlatı mahallesine gelir. Çınaraltı mahallesini çok beğenen ve klibini bu mahallede çekmek isteyen Zeynel Büyükses, mahalleli ile yakın ilişkiler kuracaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu