Medya

Selçuk Tepeli’den RTÜK Başkanı Şahin’e ilginç cevap

RTÜK tarafından hakkında inceleme başlatılan FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli, kendisi hakkında “Muhalefet lideri gibi davranması kabul edilemez” diyen Ebubekir Şahin’e verdiği cevap ile gündemde.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, FOX TV ana haber sunucusu Selçuk Tepeli‘nin ‘hükümete yönelik sözlerinin tarafsızlık ilkesinin ihlali olduğu’ gerekçesiyle inceleme başlatıldığını açıkladı.

“Kamuoyunun yanlış yönlendirildiğini” ileri süren Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Tarafsızlık, medya kuruluşlarının haber bültenlerinde basın etiğinin gereğidir. FOX Ana Haber sunucusunun adeta muhalefet lideri gibi davranması kabul edilemez. 6112 sayılı Yasa bunu emreder. İlgili sunucunun kamuoyunu yanlış yönlendirme çabaları hakkında inceleme başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

“İKTİDARI MUTLAKA ALIRDIM”

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin‘e FOX TV Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli‘den bu akşam yanıt geldi. Tepeli, Ana Haber Bülteninin sonunda RTÜK Başkanı Şahin‘e uzun süren bir cevap verdi… Tepeli; “Bana muhalefet lideri gibi demişler, ben muhalefet lideri değilim ama o kadar uzun süre muhalefette kalsam iktidarı mutlaka alırdım kuşkunuz olmasın…”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu