SurvıvorYazarlarımız

Semih, Survivor Ada Konseyi elemesinde tarih yazdı

Bu hafta Survivor adasında Gönüllüler için tam bir hezimet yaşandı. Üst üste 5 oyun kaybeden Gönüllüler dokunulmazlık oyununu da kaybedince takımdan bir kişiyi elemek zorunda kaldılar. Survivor Ada konseyinde gönüllüler takımı eleme adayı olarak Semih Öztürk’ü gösterirken; kişisel dokunulmazlığı kazanan Gizem Kerimoğlu ise elenmek üzere Efecan Dianzenza adını verdi. Semih oy birliği ile adadan gönderilmek istenen kişi olurken; Semih gayet serin kanlı bir şekilde “Halk oylamasını bekliyorum.” dedi.

Survivor haftalık genel değerlendirmesinde ise beni en çok şaşırtan Ünlüler grubundan Yunus Günçe’nin Arap atı gibi sonradan açılması ve performans sıralamasında erkeklerde Atakan’dan sonra 2. sırada yer alması oldu. Yılmaz Morgül geçen hafta elemede Ebru’nun kendi adını vermesini affedemiyor. Atakan’ın da kendi grubunu oluşturarak Ünlüler adasını ikiye böldüğünü ifade eden Morgül, gözyaşlarını tutamadı. Doğrusu üç haftadır kendisinden beklemediğim kadar metanetli ve dayanaklı duran Yılmaz Morgül’ün gözyaşlarını ben çok daha önce bekliyordum. Ancak Morgül’ü ağlatan ada şartları değil, takım arkadaşlarının tavırlarıydı yani tamamen duygusal.

Eda Neden Tuğba Özay ve Yılmaz Morgül’ün yanında yer aldı?
Ada macerasının başladığı günden beri özellikle Özay ve Morgül hakkında demediğini bırakmayan Eda, bu hafta hiç beklenmedik bir manevra ile adeta günah çıkartarak Tuğba Özay ile can ciğer oldu. Nagihan’ın da bu ikilinin yanında yer alması bence Eda’nın fikrini etkilemiş olabilir. Şu an ünlüler takımı tamamen ikiye ayrılmış durumda. Yılmaz Morgül, Eda, Tuğba Özay ve Nagihan aralarında dörtlü ittifakı kurarken; diğer takım arkadaşları Atakan liderliğinde bir grup oluşturdular.

Ve eleme anı!
Arkasındaki büyük kitlenin farkında olan tiyatro kökenli oyuncu Semih Öztürk; beklentilerinin karşılığını fazlasıyla almakla kalmadı, Survivor tarihinde bir ilke de imza attı. Başka bir deyişle Semih Öztürk, Survivor’da tarih yazdı diyebiliriz.

Halk oylamasının birincisi Semih Öztürk oldu
Semih Öztürk’ün adını halk oylaması sonuçlarına göre birinci olarak açıklayan Acun, ikincinin ise grubun panter kızı Damla olduğunu belirtti. Bana göre survivorda asıl denge oyunu o andan itibaren başladı. Semih’in arkaya doğru şöyle kaykılıp bıyık altından gülüşü, zaferinin simgesi gibiydi. Sakın Semih’i kayırdığımı düşünmeyin ancak ben de birçok Survivor seyircisi gibi Efecan ve Serkay’ın baraka-yemek tartışmasında Semih’e “Yemeğini koyarız yere, eğilir oradan yersin!” sözünü unutamıyorum.
Semih’in bu gidişle hal ve hareketleri hatta serinkanlılığı ile insanı sinirden çatlatacağından korkmaya başladım. Semih’te insanın kanını donduran, tüylerini diken diken eden (daha açık ifade edeyim) insanı gıcık eden bir hava var. Asla sesinin tonunu yükseltmeden karşısındakiyle resmen dalga geçen Semih, bu galibiyetin ardından önümüzdeki hafta Gönüllüler’i çileden çıkaracağa benzer.
Bu satırları yazarken, Semih halk oylamasında birinci olduğu için elenme adaylığından düştü yani elenemeyecek. Hatta kendisine bir isim söyleme hakkı verildi. Semih yine Konseyde şovunu yaptı tabi.

“Hangisi Giderse gitsin canıma concon!”
Semih, kendisinden bir isim bekleyen Acun Ilıcalı’yı takımından Gizem Kerimoğlu hariç 8 kişiyi göstererek, “Bu sekiz kişi içinden hangisi giderse gitsin canıma concon, en iyisi ben o piti piti yaparak seçeyim.” dedi.
Kendine özgü üslupla sayma işini yaparken Zafer’in isyanı duyulsa da Semih yine aynı dalgacılıkla eğlenmeye devam etti ve Serkay’ın ismini söyledi.
Kurallar gereği elemeye 3 kişinin çıkması gerektiği için halk oylamasında 2. Seçilen Damla’ya da bir isim söylenmesi istedi.
Eğer Gizem Kerimoğlu dokunulmazlık kazanmamış olsaydı, eminim ki bu konseyde gidecek isim kesinlikle Gizem olurdu. Damla kesinlikle Gizem Kerimoğlu’nu söylerdi ve Gönüllüler oy birliği ile Gizem’i yollarlardı. Ancak bu durumda Gizem’in adını yazamıyorlar, araya reklam girmesiyle bende de adrenalin tavan yaptı. Damla bakalım adadan hangi kankasını yollayacak?
Aslında ben fanlarından her vakit dem vuran Nihal’in halk oylamasından yüksek bir sonuç alacağını hatta 2. olacağını sanıyordum ancak Nihal Candan halk oylaması sıralamasında ancak 5. sırada kendisine yer bulabildi. Elemede adı söylenen Serkay 3., Efecan ise 4. sırada yer aldı.
Konseyde Damla Semih atışması
Damla çok üzgün olduğunu belirtti ve Semih’i yazamadığı için üzgün olduğunu söylediği sırada Semih araya girerek, “Gücün yetmez” dedi. Bunun üzerine Damla, ilk fırsatta o güç eline geçince Semih’i yazmak istediğini belirtti. Damla istemeye istemeye Aylin’in adını yazdı. Aylin sıralamada 7. Sıradaydı ve adaya veda eden isim oldu.

Survivor adasında işler artık iyice karıştı. Semih arkasındaki halk desteğini sonuna kadar sürdürebilir mi, Ütopya’dan miras hayranlarına Survivor’da yenilerini de ekledi mi, ekler mi? Semih’in bu kadar oy almasındaki sebep halkımızın yalnızdan olan yana tutumu mu bilinmez. Ancak bildiğim şu, Semih’e olan yakınlığı nedeniyle Gizem’in de tehlike sınırında olduğu bu nedenle oyunlarda hele ki dokunulmazlık oyununda canını yine dişine takarak birinci olması gerektiği. Çünkü güçleri Semih’e yetemezse Gönüllüler adasındaki yarışmacıların diğer ilk hedefi onu yalnız bırakmak bunun için de Gizem Kerimoğlu’nu göndermek olabilir.
Ünlüler adasında ise oyun kazanmanın ve ödüllerin güçlü motivasyonu şimdilik onları ayakta tutuyor. Ancak Ünlüler adasındaki dedikodular ve gelgitler zamanla onları yıpratabilir. Şu anda ne kadar gözlemlesem de Ünlüler adasındaki kaynayan kazanda neler olduğunu kestirmek çok güç. Eğer birkaç oyun kaybederler hatta dokunulmazlığı kaybedip Ünlüler elemeye giderlerse dengeler ve ayrışmalar çok daha artar diye düşünüyorum.

Neslihan Sultan PALA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu