SurvıvorYazarlarımız

Semih Öztürk Ünlülere ve Gönüllülere 5 numara büyük geldi!

Semih Öztürk’ü kazanmasını neden istiyorum? Bir köşe yazısı yazdığımın bilincinde olarak, tüm hislerimi de aynı özgürlük ve doğallıkla aktarmakta hiçbir çekince görmediğimden Survivor 2016 serüveninde kimin ne yaşadığını en iyi şekilde takip ettiğimin de altını çizerek hazırlıyorum yazımı.

Survivor 2016 yarışmasında Semih Öztürk ünlülere de gönüllülere de beş numara büyük geldi

Adaya adım attığı ilk andan itibaren Semih daha teknedeyken Efecan tarafından sözlü şiddete uğradı. Ardından baraka yapımında yardım ettiği, bulaşıkları yıkadığı halde Hiçbir iş yapmamakla suçlandı. Serkay’ın “Bu ateşe bir odun atmadan buradan yemek yiyemezsin!” tehditlerine maruz kalmasının ardından kendi istihkakın kendisine ayrı verilmesi isteği de reddedildi ve “Yemeği yere dökeriz oradan yalarsın!” saygısızlıklarına katlandı. Aylin tarafından tam da bu olayların ortasında “Kötü kalpli” olarak ilan edildi.

Büyük bir hesap kitap işinin içine düştüğünü anlayan Semih Öztürk, engin öngörüsüyle Gönüllüler adasındaki grup arkadaşlarının (!) tüm hesaplarını boşa çıkarmayı alnının akıyla başardı. Her zaman kendine olan güveni, sabrı, zekası ve sakinliği ile karşısındaki sinirden çatlatmayı başaran Semih Öztürk, hepsinin “Bedel ödeyerek, teker teker gideceklerini” iddia etti. Ve sadece gözlemlemeye başladı.

Semih’in yaptığı tek yanlış (ki bu yanlış olarak neden yorumlanır tartışılır. Gönüllülerin iddialarına göre yazıyorum) Gönüllüler takımına “Saygısızsınız!” demesi ve Serkay’a Sezercik ya da Serkaç; Efecan’a Çitlembik diye hitap etmesi. Bu konuda Acun Ilıcalı’dan uyarı aldıktan sonra tek bir lakaplı hitapta dahi bulunmayan Semih Öztürk’e; Serkay’ın ettikleri küfürler ise hep havada kaldı.

Kendi hırslarında boğulan Gönüllüler Adası’ndan can güvenliğinin tehlikede olması gibi bir sebeple (Gönüllülerin hicap etmesi gereken nokta tam da burası) alınarak; Ünlüler Adası’na transfer oldu. Yeni takımıyla ilk haftalar sorunsuz bir şekilde yol alan Semih Öztürk, haftalar sonra gördü ki; Ünlüler Adası’nda da her yüzüne gülen dost değildi.

Semih’in Ünlüler takımına gelişini şüpheyle karşılayan ilk ve tek kişi Nagihan olmasına rağmen, sonrasında gelişen olaylar karşısında duruşunu Semih’in yanında olmak ile netleştiren kişi de Nagihan oldu.

Semih’in Ünlüler takımına katılışını neredeyse davul zurna ile karşılayan Atakan ise, Semih’i bir Yattara, bir Mehmet, bir Ezgi gibi elinde oynatamayacağını anlayınca 180 derece dönüş yaptı.

Ezgi’nin gidişinin tek müessibi olarak Semih’i gören (ki buzdağının görünen yüzü… Asıl sebep Semih’in Kıbrıs’ta en büyük rakibi olacağının hatta şampiyonluğa en yakın aday olacağının farkında olmasıdır.) Atakan, takım içi kulisler yapmaya başladı. Bu anlamda da Yattara’yı da etkilemeyi başaramayınca daha önce omurgasızlıkla itham ettiği Yunus Günçe’yi yanına aldı. Yetmedi Gönüllüler takımıyla can ciğer kuzu sarması oldu.

Adada sürekli huzur olmadığını bu huzursuzluğun sebebini de Semih Öztürk’ten kaynaklandığını iddia eden ve kendisiyle yapılan ada röportajlarında sürekli Semih’i kötüleyen Atakan, en büyük yaveri Yunus Günçe de gidince sudan çıkmış balığa döndü. Takım arkadaşı Nagihan’ın Semih’in desteklemesinden de haz etmeyerek -Nagihan’ı adeta basiretsizlikle suçlayarak- Semih’in Nagihan’a beyin ameliyatı yaptığını ileri süren Atakan, soluğu Gönüllüler’den İbrahim’in yanında aldı.

Semih Öztürk ile ilgili Atakan ve İbrahim’in yaptıkları “Çay”lı çirkin dedikodu

Survivor 2016 serüveninin başından beri tartışmasız her iki adanın da en iyi performans gösteren erkek yarışmacısı olan Atakan, son zamanlarda yarışlarda da düşük performansıyla dikkat çekiyor. Parkurda gösteremediği becerisi diline vuran Atakan’ın, İbrahim ile yaptıkları son dedikoduya ise Survivor Panorama’da kılıf uydurulması sadece gülünç olarak nitelenir zannımca.

Hiç alakası yokken, adada çay demleme gibi bir olay söz konusu bile değilken, Atakan ile İbrahim’in arasındaki dedikoduda kullanılan şu ifadelerin neresi yenilir, nesi yutulur, neresi hoş gösterilir, neresine “Dedikodu değil ya da iyi niyetle yapılmış saptamalardır.” denir? Doğrusu ben çözemedim.

İşte o ifadeler:

“Semih oğlum iki çay getir oradan. Ancak çay getirir. Kılçık, Cins ya… Nagihan’a da beyin ameliyatı yapmış. Bu adamın Kıbrıs’a gelmemesi lazım. Kıbrıs’ta dörtlüye kalmaması lazım…”

Ha bu çay muhabbeti için bir dip not!!!

Semih’in babası emekli ve bir çay ocağında çaycılık yapıyor. Bu kadar bel aşağı, bu kadar saygısız bir konuşmayı bile Hakan Hatipoğlu, kişisel bir şova dönüştürerek orada bulunan Semih taraftarını -kızcağın iyi niyeti ve sakinliğinden yararlanarak- (oradaki diğer seyircilerin de reklama arasında psikolojik baskı yaptığını da belirteyim) susturmayı başardılar. Ardından da bu konuyu kapatalım, havayı dağıtalım teraneleri…

Survivor Panorama, yarışmanın güvenilirliğini ve tarafsızlığını olumsuz etkiliyor

Dedim ya, Semih’e karşı olan sadece kendi takımında ki veya karşı takımdaki yarışmacı rakipleri değil. Survivor Panorama isimli bir program hafta içi her gün Survivor 2016 yarışmasını analiz etmek üzere bir sunucusu bir daimi yorumcusu ve canlı yayında seyircisiyle ekranlara geliyor. Bana göre; eski bir Survivor yarışmacısı olan Hakan Hatipoğlu, en başından anti-Semihçi bir duruş sergileyerek ve bunu hiçbir gizlemeyerek TV8’in ve ilgili yarışma programının tarafsızlığına ve güvenilirliğine gölge düşürüyor.

Hakan Hatipoğlu çıktığı programında zaman içinde (takip edenler bilir) Semih taraftarlarına Niye Semih’e oy atıyorsunuz, enayi misiniz?” “Aranız da para toplayın, Semih’e verin, Semih o programdan çıksın.” diyerek seyircilerle ciddi anlamda bir polemiğe girmiş, ertesi gün ise belli ki yönetimden sıkı bir fırça yiyerek ciddi bir anlamda alttan almaya başlamıştı. Survivor programının mantığının seyirci SMS oylamasına dayandığını göz önüne alındığında bu açıklamanın ve tartışmanın da ne kadar saçma ve önyargılı olduğunu daha fazla açıklamaya bilmem gerek var mı?

Survivor Panorama sanki Gönüllülerinin arka bahçesi gibi

Survivor Panorama’da sürekli elenen Gönüllüler konuk edildi bugünkü yayında da finale sayılı günler kala tek tek giden kim varsa bir araya toplandı, kendileri çalıp kendileri oynadıkları programda Semih ile ilgili bir konu da demin de ifade ettiğim gibi ört bas edildi.

Neden mi Semih Öztürk?

Semih Öztürk çünkü; bu canına yandığım dünyasında sinirlenmeden sinirlendirmeyi başardığı için.

Semih Öztürk çünkü; hakaret etmeden zekasıyla ve kıvrak mizah anlayışıyla karşındakinin aklıyla oynadığı için.

Semih Öztürk çünkü; adada herkesin onun hakkında konuştuğunu bilmesine rağmen o topa çıkmadığı için.

Semih Öztürk çünkü; yüzüne söylemeyeceği hiçbir sözü kimsenin ardından konuşmadığı için.

Semih Öztürk çünkü; sadece performansıyla değil adamlığıyla da Survivor olmayı en fazla hak ettiği için

Semih Öztürk çünkü; piyon değil şah olduğu için…

Neslihan Sultan PALA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu