Yaşam

Şemsiyesiz çıkmayın!.. Havalar 10 derece soğuyacak, 21 Eylül hava durumu

Türkiye Sonbahar’a merhaba dedi. Sağanak yağışlar özellikle yurdun Kuzey ve Batı kesimlerinde görülmeye başladı. Meteoroloji uyarı üzerine uyarı yapıyor, bugünlerde şemsiyesiz sokağa çıkmayın! Türkiye 21 Eylül Çarşamba hava durumu bilgileri sıcaklık dereceleri ve meteoroloji uyarıları güncel bilgilerin detayları haberimizde…

Türkiye Batı kesiminden başlayarak tüm yurdu etkisi altına alacak sağanak yağış etkisi altına giriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yağışlar hakkında üst üste uyarılar gelmeye devam ediyor. Marmara, Ege, Batı, Orta ve Doğu Karadeniz’de, Güney Ege kıyılarında ve Antalya’da orta rüzgarlı kuvvetle sağanak yağışlar bekleniyor.  Akdeniz’de ve İç Anadolu’da ise yerel yağış bekleniyor. Ancak Akdeniz’de yağışlar Perşembe günü gök gürültülü sağanak yağışa dönecek. Orta ve Doğu Karadeniz’de ise yağışların 4-5 gün devam etmesi bekleniyor. Doğu Anadolu’da ve Güneydoğu Anadolu’da da bölgesel yağışlar bekleniyor.

SEL VE SU BASKINLARI UYARISI 

Ayın 28’ine kadar sürmesi beklenen yağışlarla ilgili olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü su baskınları ve sel konusunda halkı ve yerel yönetimleri uyardı.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke geneli parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara’nın doğusu, İzmir ve Aydın’nın iç kesimleri, Denizli ve Afyonkarahisar çevreleri,Antakya’nın batı kesimleri ve Karadeniz kıyılarında kuvvetli, Antalya’nın doğu ilçeleri, Adana, Osmaniye çevreleri, Hatay’ın kıyı kesimleri ve Kahramanmaraş’ın andırın ilçesinde çok kuvvetli, Zonguldak, Bartın, Rize çevreleri, Kastamonu’nun kıyı ilçeleri ve Artvin’in kuzey ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının kuzey, iç ve doğu kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın güney ve güneybatı, zamanla kuzey ve batı kesimlerde kuzey ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz’de kuvvetli (40-60 km/sa), Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun doğusunda kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde(40 – 70 km/saat) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Yağışların; Marmara’nın doğusu, İzmir ve Aydın’nın iç kesimleri, Denizli ve Afyonkarahisar çevreleri,Antakya’nın batı kesimleri ve Karadeniz kıyılarında kuvvetli, Antalya’nın doğu ilçeleri, Adana, Osmaniye çevreleri, Hatay’ın kıyı kesimleri ve Kahramanmaraş’ın andırın ilçesinde çok kuvvetli, Zonguldak, Bartın, Rize çevreleri, Kastamonu’nun kıyı ilçeleri ve Artvin’in kuzey ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, yağış anında kuvveti rüzgar vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGARLARA DİKKAT

Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve batı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40 – 70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olmusuz şartlara karşı(Ulaşımda aksamalar, Çatı Uçması, Ağaç devrilmesi vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu