Yerli Dizi

Senarist Elif Usman Ergüden Ölene Kadar dizisinden neden ayrıldı?

Başrollerini Engin Akyürek, Fahriye Evcen, Sarp Levendoğlu ve Gülcan Arslan’ın paylaştığı Ölene Kadar’ın reyting sorunu yaşaması dizinin setinden de kötü haberler gelmesine neden oldu. Perşembe akşamları yayınlanan Ölene Kadar’ın yüksek reyting alamamasının kuşkusuz en önemli nedeni, Cesur ve Güzel, Vatanım Sensin dizileriyle aynı gün ekrana gelmesi. Diğer bir neden de senaryonun dizi izleyicisini yeterince kavrayacak güçten yoksun oluşuydu. Yönetmen Umur Turagay’ın diziyi bırakmasının ardından bir veda da dizinin senaristi Elif Usman Ergüden’le yaşandı.

Ölene Kadar dizisi reyting olarak ortaya kendisinden beklenen reyting performansını koyamayınca olanlar oldu. Dizinin geçen hafta yayınlanan son bölümü Total’de 18. sırada kendisine yer bulabildi. Dizi, AB’de ise ancak 10. olabildi.

Aynı zamanda dizinin hikayesinin de sahibi olan Ergüden, dizinin yapım şirketi olan Tims’le yollarının ayrıldığını kaydetti. Elif Usman Ergüden, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 4. bölümden sonra dizinin senaristliğini yapmayacağını duyurdu. Ergüden, Twitter hesabından:”Merak eden ve soran arkadaşlar için açıklama: 4.bölüm benim son bölümümdür. Diğer detayları yakında öğrenirsiniz. Hepinize sevgiler..” diye yazdı.

Yapım şirketinden henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmemesi de dikkatlerden kaçmadı. Senarist değişikliğinin dizinin reyting performansına nasıl yansıyacağı merak ediliyor.

MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu