Yaşam

Seramik ve Heykel Sanatı İçin Malzemeler için Crafist’i Ziyaret Edin

Günümüzde resim, heykel, seramik gibi onlarca farklı hobi çeşidi vardır. Hobilerin genel olarak insan yaşamına oldukça olumlu etkileri bulunur. Günlük yaşamın koşturmacası ve iş hayatının stresi gibi faktörlerden hobiler aracılığıyla uzaklaşabilirsiniz. Aynı zamanda hobiler aracılığıyla yaşamınızı renklendirebilir ve daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Bununla birlikte kitap okumak, film izlemek gibi tüketime dayalı hobilerin dışında resim çizmek, seramik yapmak gibi üretime dayalı hobi çeşitleri de mevcuttur.

Üretkenliğe dayalı hobiler, kişilerin el becerisini artırarak sanatsal faaliyetlerde bulunmalarını sağlar. Bu alanda özellikle heykel ve seramik sanatı ön plana çıkar. Bu gibi sanatları icra etmek için ise boya, çamur, kil, kalıp gibi çeşitli malzemelere ihtiyaç duyulur. Bu konuda ihtiyacınız olan tüm malzemeleri Crafist sitesinden satın alabilirsiniz.

Seramik Sanatı İçin Sır ve Çamur Çeşitlerinde Geniş Ürün Seçenekleri

Seramik sanatı için yardımcı malzemelerin başında çamurlar yer alır. Bu alanda kullanacağınız tekniğe bağlı olarak farklı çamur çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Porselen çamur çeşitleri, çok amaçlı kullanıma uygun olarak tasarlanır. Işık geçirgen bir ürün olan porselen çamur, torna ve elle şekillendirmeye oldukça uygundur.

Porselen çamurlar, feldspat ve kaolin kuvarsların tartılarak hazırlanması ve 1884 ile 1300 derece arasından pişirilmesi yoluyla elde edilir. Kahverengi, siyah, beyaz, gri ve sarı gibi farklı renkleri bulunan stoneware çamur çeşitleri ise ince şamotlu yapısı sayesinde mukavemetli bir bünyeye sahiptir. Genel olarak stoneware çamurları, yüksek pişirme derecesinde gözeneksiz şekilde pişen ve yarı camsı özellik gösteren çamurlar olarak bilinir. Tüm bu ürünler için Crafist sitesini ziyaret ederek, avantajlı alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Aradığınız Hobi Ürünleri Crafist’te!

Seramik ve heykel alanında aradığınız tüm hobi ürünlerine Crafist web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu alanda özellikle Laguna Clay gibi ünlü markaların birbirinden kaliteli ürünleri yer alır. Çamur olarak ister stoneware isterseniz de plastik porselen çamur çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte yüksek, orta ve düşük derecede sır çeşitleri, pigmentler, engob, lüster ve metaller bulunur.

Seramik sanatı için bu gibi malzemeleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca Crafist sitesi üzerinde çeşitli yayınların seramikle ilgili öğretici kitapları bulunur. Seramik Kimyası, Seramik Sır Reçeteleri, Seramik Teknolojisi gibi öğretici kitapları ve tüm seramik malzemelerini Crafist üzerinden satın alabilirsiniz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu