Medya

Serap Belovacıklı yeniden ekranlara dönüyor

Muhittin Böcek’in daveti üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı görevine gelen gazeteci Serap Belovacıklı’nı basın danışmanlığı görevinden olaylı bir biçimde ayrıldığı haber veriliyor. Belovacıklı’nın eski kanalı Haber Global’de haber bülteni sunacağı öğrenildi.

ANTALYA MEDYASI BELOVACIKLI’YA TEPKİLİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı görevinden istifa eden Serap Belovacıklı, yeniden eski kurumu Haber Global’e döndü.

Belovacıklı, kuruluşundan itibaren yaklaşık 1,5 yıl boyunca Haber Global Ankara Bürosu’nda CHP Muhabiri olarak görev yapmıştı.

Ardından Muhittin Böcek’in daveti üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı görevine başlayan Serap Belovacıklı’nın Antalya’da yerel basınla sorun yaşadığı ve en son sosyal medyada yaptığı bir paylaşımın krize dönüşmesi nedeniyle görevinden ayrılmak zorunda kaldığı iddia ediliyor.

İşte, Belovacıklı’nın krize neden olduğu ileri sürülen o paylaşımı:

 

Antalya’daki yerel haber sitelerine göre AÜ Tıp Fakültesi Hastanesi yönetiminden Başkan Böcek ile ilgili yapılan açıklamada, cihaza bağlı olan Başkan Böcek’in, ‘Uyandırıldığı’ haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ve şu an için uyandırılmasının söz konusu olmadığı vurgulandı. Böcek’in sağlık durumunun geçen haftaya göre çok daha iyi olduğu, farklı olarak sadece ECMO cihazından ayrıldığı kaydediliyor.

 

SERAP BELOVACIKLI KİMDİR?

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Belovacıklı BBC Eğitim Merkezi’nde diksiyon, Basın Enstitüsü Derneği’nde ise Bilgisayar Destekli Araştırma Habercilik dersleri aldı.

Mesleğe 2007 yılında Olay TV’de Yönetmen olarak adım atan Belovacıklı daha sonra Habertürk’e transfer oldu.Burada 2 yıl süreyle çalışan deneyimli gazeteci ardından Akşam gazetesinin internet sitesi editör kadrosuna katılarak ses getiren röportajlara imza attı.

Bir süre sonra Artı1 TV’ye geçiş yapan Belovacıklı kısa bir süre TVEM’de sunuculuk görevinde de bulundu.2015 yılının Ekim ayında Yurt Gazetesi ile anlaştı. Kısa bir süre burada görev yapan Belovacıklı daha sonra Posta Gazetesi’ne politika editörü olarak transfer oldu. Eylül 2018’de Haber Global’in Ankara Bürosu’nda siyaset muhabiri olarak görev yaptı.

Serap Belovacıklı 2020’nin Ocak ayından beri Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Basın Danışmanı olarak görev yapıyordu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu