Televizyon

Serap Paköz bebeğini terk eden anneye çağrıda bulundu

TV8’de yayınlanan Gerçeğin Peşinde adlı programın sunucusu Serap Paköz 6 aylık bebeğini terk eden anneye çağrıda bulundu. Serap Paköz’ün sunumuyla hafta içi her gün Tv 8 ekranlarında yayınlanan “Gerçeğin Peşinde” programında Birsen Kısıkkaya’yı arayan eşi Uğur Kısıkkaya, annesi Hatice Yıldız, babası Erol Yıldız canlı yayındaydılar. Canlı yayında neler yaşandı?

Serap Paköz, Birsen Kısıkkaya’nın hikayesinin şöyle anlattı: “Bugün bir aile var stüdyomuzda.. Henüz 20 yaşında olan Birsen Kısıkkaya 6 aylık bebeğini, eşini bundan 5 ay önce kendi babasının evinde bırakıyor ve sabahın erken saatlerinde ortadan kayboluyor. Birsen’den, 5 ay içinde bir haber alınabiliyor o da ürkütücü..”

Birsen Kısıkkaya’nın eşi Uğur Kısıkkaya, 15 Nisan 2017 tarihinde meydana gelen olayı şöyle anlatıyor: “Olaydan bir gün önce babasının evine gittik, kahvaltımızı yaptık ben işe gittim. Akşam 22:30 gibi kayınpederimi aradım, eşimle konuştum ‘Burada kalalım’ dedi. Yedik, içtik saat 01:30 gibi yattık. Yatmadan önce kredi kartımın şifresini istedi, vermedim. Sabah 07:00’de çocuğun ağlama sesiyle uyandım. Birsen odada yoktu her zaman olduğu gibi lavaboya yada süt hazırlamaya gittiğini düşündüm. Çocuğu salladım, gelmedi. Ablasının odasına baktım, yok. Kapıyı açmak istedim, kapıya bir yapıştırıcı sürmüş. O gün karakola gittik, ifade verdik. Bu evden ikinci kaçışıymış. Bekarken Gaziantep’te görüştüğü bir kişi varmış, o zaman da kaçmış. Ben de yeni öğrendim. Sonra aradan bir ay geçti sosyal medya üzerinden fake bir hesaptan bir mesaj geldi. ‘Kızınız benim yanımda eli, ayağı mosmor’ diye.. Öyle bir şey olsa ben neden babasının evine götüreyim.”

“Bir kadın 6 aylık bebeğini bırakıp, kolay kolay gitmez” diyen Serap Paköz, Birsen Kısıkkaya’nın babası Erol Yıldız’a “Senin kızın eşinden şiddet görüyor muydu?” diye sordu. Baba Yıldız; “Eşinden değil; ama kayınvalidesinden şiddet gördüğünü duydum. Evliliğinde kayınvalidesinden dolayı mutsuzdu” dedi.

Serap Paköz, Birsen Kısıkkaya’ya seslendi: “Birsen, eşine dönmek zorunda değilsin; ama bak bebeğin 11 aylık olmuş. Onun için bizimle bağlantıya geç” dedi. Birsen Kısıkkaya’dan gelecek bir haber heyecanla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı