Televizyon

Serap Paköz’ün büyük başarısı…11 yıldır çözülemeyen “Balıkesir cinayeti”nde flaş gözaltı!

Serap Paköz’ün sunumuyla hafta içi her gün Tv 8 ekranlarında yayınlanan “Gerçeğin Peşinde” programında flaş gelişme yaşandı. 11 yıldır çözülemeyen Balıkesir’in Savaştepe ilçesinde Karacalar mahallesinde okula giderken kaybolduktan 44 gün sonara bir menfezde cesetleri bulunan ilkokul öğrencileri 10 yaşındaki Büşra Karabacak ve aynı yaştaki kuzeni Tuğçe Yıldırım’ın cinayetinde gözaltılar var.

GÖZALTILAR CİNAYETİN SEYRİNİ DEĞİŞTİRDİ

 11 yıldır ekranlarda olan ve pek çok programlarının çözmeye çalıştığı, basında “Balıkesir cinayeti” diye adlandırılan, Büşra Karabacak ve aynı yaştaki kuzeni Tuğçe Yıldırım’ın cinayet dosyasını yeniden gündeme getiren Serap Peköz’ün sunduğu TV8’de yayınlanan “Gerçeğin Peşinde” programı söz konusu cinayet dosyasını yeniden açtı.

Haftalardır geceli gündüzlü yürütülen çalışmalar sonucu elde edilen delillerle (Çocukların tırnak aralarında bulunan DNA örnekleri ile ilgili yapılan çalışmalar, HTS kayıtlarında yapılan incelemeler) katil zanlılarına ulaşıldı.

blank

EŞ ZAMANLI OPERASYONDA YAKALANDILAR

Dün gece sabaha karşı yapılan eş zamanlı operasyonla iki kardeş olan katil zanlıları S.Y. ve A.Y. ve onlara yardım eden 3 kişi evlerinden alınıp, Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü – Cinayet Büro’ya götürülerek göz altına alındılar.

Sona yaklaşıldığının sinyallerini günler öncesinden nasıl vermişti?

 11 yıldır çözülemeyen cinayette mutlu sona yaklaşıldığının sinyallerini günler öncesinden veren Serap Paköz, Av. İbrahim Erenci’ye “Bir adli tıp raporu var elimde. O yıllarda Savaştepe’de küçük bir kız çocuğuna cinsel saldırı olayı gerçekleşmiş, ardından 4 kişi ceza evine girmiş. Sonrasında bu olay gerçekleşince iki olayın bağlantısı var mı diye karşılaştırmak için bu kişiden de DNA örneği alınıyor. DNA örneğinin sonucunda rahmetli Büşra Karabacak’ın, tırnakları arasında iki ayrı erkeğe ait DNA tipi tespit ediyor. Bu araştırmanın sonucunda ne oldu” diye  sormuştu. 

Adli tıp raporu iki önemli detaya dikkat çekmişti

Bu konunun çok önemli olduğunun altını çizen ailelerin avukatı İbrahim Erenci; “Varılan sonuç Büşra Karabacak’ın, tırnakları arasından çıkan DNA ile S.Y.’nin DNA’sı örtüşüyor; fakat kimliklendirme yapıldığında birebir örtüşme sağlanmıyor. Savcının konu ile ilgili söylediği; erkek akrabalarının içinde bu suçu işlemiş bir kişi olabilir. Geriye dönük olarak cinsel istismar suçları işlemiş kişiler üzerinde bu nedenle duruluyor” demişti.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu