Televizyon

Serap Paköz’ün sunduğu Gerçeğin Peşinde’de kaçırılan Piroze Kont’la ilgili flaş gelişme

Serap Paköz, sunduğu TV8 ekranlarında yayınlanan “Gerçeğin Peşinde” programında önemli bir başarıya daha imza attı.  Van’da 2 gün önce kaçırılan üniversite öğrencisi Piroze Kont’un kurtarılma haberini canlı yayında Piroze’nin annesiyle paylaşması programa adeta damga vurdu.

PİROZE’NİN KURTARILMASI STÜDYOYU SEVİNCE BOĞDU
22 yaşında bir üniversite öğrencisi olan  Piroze Kont, sabah okula gitmek üzere durakta arkadaşı ile minibüs beklerken, yanında bir ticari taksi durmuş ve Piroze zorla araca bindirilip kaçırılmıştı. Piroze’nin ailesi Van’dan TV8 stüdyosuna geldi. Piroze’nin nnesi Resime Hanım, kız kardeşi Hasret, ablası Pakize ve ağabeyi Enescan soluğu Serap Paköz’ün yanında aldılar.

Piroze’nin ablası Pakize Hanım; “Kardeşim Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Bilgisayar Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencisi. Kardeşim, kaçıran kişinin ailesini tanıyordu. Piroze’yi, oğulları Mustafa’ya almak istemişlerdi; ama ne Piroze ne de biz istememiştik. Kardeşimi kaçıran Mustafa Gülçek’in amcası Musa Gülçek, Yalınağaç Köyü muhtarını aramış; ‘Kız artık bizim, anlaşalım’ diyerek, başlık parası teklif etmiş. Bize haber göndermiş. Benim kardeşimi zorla kaçırdılar, zorla tutamazlar. Başlık parası teklif etmek ne demek? Kızı kaçırdılar yaa o zihniyetlere göre kız kirlendi, anlaşacağız gözüyle bakıyorlar. Bizim kardeşimiz masum, bizim için tertemizdir. Piroze okuyacak. Biz kardeşimizi istiyoruz” diye konuştu.

Piroze’nin annesi Resime Hanım ise “Benim kızım üniversitede okuyor. Evlenmek isteseydi bize söylerdi. Kızımı istiyorum” dedi. Daha sonra söz alan Paköz de  Piroze’yi kaçıranlara seslendi. Serap Paköz, kameralara “Büyük suç işliyorsunuz. Aile burada, kızlarını almadan da hiçbir yere gitmeyecekler.” diye konuştu.

PİROZE’NİN KURTARILMA HABERİ GELDİ

Canlı yayın sona ermeden Serap Paköz, güzel haberi verdi. “Gözümüz aydın Piroze bulundu!” diyerek genç kızın bulunduğunu açıklayan Serap Paköz’ün, sözlerinin ardından Piroze’nin ailesi, stüdyodaki izleyiciler ve ekran başındaki milyonlar sevinç gözyaşlarına boğuldular.

PİROZE’Yİ KAÇIRAN KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Programın yayınıyla birlikte harekete geçen Van Merkez İlçe Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü başarılı bir operasyonla Van’ın bir köyünde alıkonulan Piroze’yi, kurtardı. Mustafa, gözaltına alındı. Prosedür gereği sağlık kontrolünden geçecekler sonra Asayiş Şube’ye getirilecekler. Piroze, şikayetçi olduğu andan itibaren Mustafa, nöbetçi hakimliğe sevk edilecek” diyen Serap Paköz, Van Merkez İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

İşte, programda Piroze’nin kurtarılma haberinden sonra yaşananlar:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu