GündemTelevizyon

Serdar Arseven’in Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili açıklamasına destek yağdı

Emelilikte yaşana takılanlar, sosyal medyadan seslerini duyurmaya devam ediyorlar. On binlerce insanı yakından ilgilendiren konu güncelliğini koruyor. Geçtiğimiz günlerde Akit TV’de konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Milat gazetesi yazarı Serdar Arseven’e destek yağdı. Arseven’in EYT ile ilgili yaptığı açıklamalar takdir topladı. Peki, Arseven konuyla ilgili neler söyledi? İşte, Arseven’in EYT ile ilgili açıklamaları..

SERADAR ARSEVEN’E EYT DESTEĞİ

Serdar Arseven, kanunun geriye dönük olarak işletilmesinin bir hukuk sorunu olduğunu ancak siteme yeni girenler için geleceğe yönelik olarak bunun yapılabileceğini anlattı.

Konuyla ilgili sorunların dile getirilmesi durumunda “şimdi sırası mı?” yaklaşımından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Milat yazarı, sürekli ortaya çıkan bir fren mekanizmasının kendisini hissettirmesini eleştirdi. Oyun devam ederken kural değişikliğinin yanlışlığına değinen Arseven, kanunun geriye doğru işletilemeyeceğini bunun evrensel hukuk kurallarına aykırı olduğunu dile getirdi.

İBRAHİM KALIN: “KABİNENİN GÜNDEMİNDE YOK”

Öte yandan konu Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ın yaptığı açıklama ile gündemde öne çıkmıştı. Kalın, emeklilikte yaşa takılanlar(EYT) ile ilgili; “Bu konu kabinenin gündeminde yok. Tabii ki Meclis ayağı ayrı bir konu. Yeni hükümet sisteminde Meclis kendi kanunlarını çıkartabilir. Bunun değerlendirmesi Mecliste yapılır ama hükümet nazarından baktığınız zaman konu bugün de geçtiğimiz toplantılarda da gündeme gelmedi. Bu konuda herhangi bir değişiklik söz konusu değil” açıklamasını yapmıştı.

İşte Serdar Arseven’in özellikle sosyal medyada destek bulan Akit TV’deki o açıklaması:

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu