Medya

Serdar Cebe’den Oda TV’den ayrılık açıklaması

Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Serdar Cebe’nin görevinden ayrıldığı haber veriliyor. Cebe’nin daha önceden çalıştığı VOA (Amerika’nın Sesi) adlı yayın organında yeniden çalışmaya başlayacağı konuşuluyor.

Odatv’nin genel yayın yönetmeni Serdar Cebe, şubat ayında Odatv ile anlaşmış, yayın yönetmenliğini üstlenmişti. Cebe’nin ani bir kararla, görevi bıraktığı ifade edildi.

Uzun yıllar NTV, Kanal 6, CNN Türk, 24 TV ve Kanal D’de editörlükten haber sunuculuğuna dek çeşitli görevlerde bulunan Serdar Cebe, 26 Şubat 2021’de bu göreve getirilmişti.

Odatv’ye başlamadan önce Voice of America’nın Washington DC’deki ofisinde editör-muhabir olarak çalışan Serdar Cebe’nin yeniden Amerika Birleşik Devletleri’ne dönerek bu kurumda göreve başlaması bekleniyor.

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Serdar Cebe, Şubat ayında getirildiği yayın yönetmenliği görevinden ayrıldı. Ani bir kararla görevi bırakan Cebe’den ilk açıklama geldi.

‘AYRILIK DA SEVDAYA DAHİL’

“Yaklaşık 7 aydır Genel Yayın Yönetmenliğini yürüttüğüm gerçek ve bağımsız habercilerin adresi Odatv’deki görevimi bırakmanın üzüntüsü içindeyim” diyen Serdar Cebe, “Beni benden fazla düşünen değerli dostum Soner Yalçın güzel bir yol açtı bana ODATV her zaman benim adresim olacaktır. Beraber çalıştığım emekçi arkadaşlarımın hepsinin bana büyük katkıları oldu. 30 senenin ardından onlardan çok şey öğrendim. Yani kısacası ayrılık da sevdaya dahil” ifadelerini kullandı. Cebe, Odatv’de köşe yazılarına devam edeceğini açıkladı.

Uzun yıllar NTV, Kanal 6, CNN Türk, 24 TV ve Kanal D’de editörlükten haber sunuculuğuna dek çeşitli görevlerde bulunan Serdar Cebe, 26 Şubat 2021’de bu göreve getirilmişti. Cebe, Odatv’ye başlamadan önce Voice of America’nın Washington DC’deki ofisinde editör-muhabir olarak görev alıyordu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu