Magazin

Serdar Ortaç’ın vasiyetindeki dikkat çeken detay…Çalışanlarını unutmadı

Koronavirüs sebebiyle konserleri iptal olan Serdar Ortaç, geçtiğimiz günlerde maddi zorluk yaşadığını açıklamış telif geliri olursa geçiniyoruz demişti. Ortaç, şimdi de vasiyetini açıkladı. Ünlü şarkıcının aylık gideri ise duyanların dudağını uçuklattı.

Koronavirüs salgınının Türkiye’de yayılmasını engellemek adına alınan tedbirlerden biri de tabiki tüm etkinliklerin iptal edilmesi oldu. Ünlü şarkıcıların da bu kapsamda konserleri iptal oldu. Koronavirüs sebebiyle sahne alamayan Serdar Ortaç da maddi zorluk yaşamaya başladığını söyledi.

Hatta Serdar Ortaç, geçtiğimiz günlerde aylık 120 bin TL olan kredisini ödeyemediğini söyleyerek maddi sıkıntısını itiraf etti. Ekonomik zorluklar yaşamaya başlayan Ortaç, son durumunu ise Kanal D’de yayımlanan 2. Sayfa adlı programda anlattı.

2. Sayfa programına samimi itiraflarda bulunan Ortaç, vasiyetini de açıkladı. Asiye Acar ile görüntülü konuşma yapan Ortaç, şunları anlattı:

“30 senedir sahnelerdeyim. 1 lira birikimin yok. Eskiden Büyükada’yı alacak kadar servetim vardı. Bir yerlere koyamayacak kadar, hayal edemezsin. Ne işe yarar o para? Güzel eserler bırakıp, güzel hayat yaşayıp ölmek lazım.”

“Sıkıntı çekince her şeyin farkına varıyorsun. Kredimi dün taksitlendirdim. İhtiyacım olmasa o taksitlendirmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu bilemeyecektim. Yine kazanacağım.”

”Bu sefer neyi yapmamam gerektiğini bileceğim. 5 milyon kredi almıştım her ay 118 bin ödüyorum. Onunla bitmiyor ki… Aylık 400-500 bin giderim var.”

Boşandığı eşi Chloe Loughnan’a olan nafakasını bile ödeyemediğini söyleyen Ortaç, “Daha nafakayı ödeyemedim. Her ay ödeniyor. Belli bir limite gelince bitiyor. Ömür boyu değil. 2020’nin sonunda biter herhalde. Ödeyemedim ama kız hiçbir şey demedi. Nafakaya gelene kadar elemanlar var yanımda, onların aileleri var…” dedi.

İlk kez vasiyetinden bahseden Serdar Ortaç, sözlerine şöyle devam etti:

“Ben ölünce elemanlarıma bırakırım her şeyimi. Benim için 30 sene çalışanlara… İstinye’nin tepesinde evim var. 30 milyon TL.”

”Dünya para ediyor. Ben gidince ne olacak? Yanımda çalışanlar alsın diyorum. Bari benden sonra rahat yaşasınlar.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu