Medya

Serdar Turgut yazısını Facebook’ta şikayet edip engelletenlere sert çıktı

Habertürk yazarı Serdar Turgut, “G-20 zirvesinin en prestijli ülkesi” başlıklı yazısının bazı kişilerin şikayeti nedeniyle Facebook’ta paylaşılamadığını duyurdu. Bugünkü yazısında bu konuya değinen Serdar Turgut, bugünkü “Vatan hainleri” başlıklı yazısında Türkiye’yi övdüğü için bazı kimselerin Facebook’a şikayette bulunmalarını çok sert bir dille eleştirdi.

SERDAR TURGUT: “RUH HALLERİ HASTALIKLI”

“Zirvenin en düzgün duran en prestijli ülkesi olarak Türkiye’nin çıktığını anlattığım bu yazı çok paylaşıldı, çok okunmaya başladı.” diye yazan Serdar Turgut, yazıdan şikayetçi olanlara sert ifadelerle yüklendi.

Yazısını Facebook’ta paylaşmak istediği sırada Facebook’tan ekrana uyarı geldiğini aktaran Turgut, uyarıda ‘ Bu mesajda engellenmiş içerik var: Bu mesaj, Facebook’taki diğer insanların kötü amaçlı olduğu yönünde şikayet ettiği içerikler içerdiği için gönderilemedi.’ şeklinde bir ibarenin yer aldığını yazdı.

Uyarının ekran görüntüsünü de paylaşan Turgut, “Kendi ülkesi hakkında güzel şeyler söylediği bir yazı ülkesindeki diğer bazı insanlar tarafından nasıl kötü amaçlı görülüp, şikayet edilip engellenmek isteniyor insan bunu anlamakta zorlanıyor.

“TİKSİNİYORUM BU TAVIRDAN”

Ne tür insan ülkesinin düzgün durduğunu ve bunun diğer ülkeler tarafından takdirle karşılandığının anlatıldığı bir yazıdan rahatsız olabilir ki değil mi!” diye yazan Turgut, böyle bir yazıyı şikayet edenlerin ruh hallerini ilginç ve hastalıklı olarak niteledi.

“Tiksiniyorum bu tavırdan” ifadesini kullanan Habertürk yazarı, şunları yazdı:


Bunu yapanlar gözleri Erdoğan nefreti ile kararmış insanlar.

Sorsanız kendilerini yurtsever, Atatürkçü filan diye anlatırlar. Aslında varlıkları hem yurtseverlik kavramına hem de Atatürk’ün anısına bir hakaret.

Bu ülkede huzurun bir türlü yakalanamamasının bir numaralı sebebi de onlar.

Atatürk ilkelerine bağlı eski bir sosyalist olarak benim Başkan Erdoğan’ın liderliğini övmem çıldırtıyor bunları.

Hayatlarını bu kin ve nefret üzerine kurmuşlar. Bunun ülkemize ne kadar zarar verdiğinin ya farkında değiller ya da bunu umursamıyorlar. Umursamıyorlarsa da başlıkta dediğim gibi vatan haini bunlar.

Bazı insanlar istemiyor diye duygularımı, fikirlerimi baskı altına almayacağım tabii ki.

Ben bu ülkenin en büyük sorunlarından bir tanesinin vatanseverlik ortak paydasında gündelik siyasi kavgaları bir kenara bırakıp bir araya gelemememiz olduğunu düşünüyorum.

Bana ayrılmış olan yazı alanlarında ve hayatımda bu ortak paydaya çapa atıp ondan hiç uzaklaşmamaya çalışıyorum.

Kendi hayat çapalarını nefrete bağlamış bu insanlar ne yaparlarsa yapsınlar ama onlardan bu ülkeye hayır yok bu kesin.

 

Serdar Turgut’un Facebook tarafından şikayet üzerine engellenen yazısını okumak için TIKLAYIN

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu