Yerli Dizi

SERDAR TURGUT’TAN KÜÇÜK GELİN’E İLGİNÇ ELEŞTİRİLER

Samanyolu’nun reyting başarısı gösteren Küçük Gelin Habertürk yazarı Serdar Turgut’unda dikkatini çekmişe benziyor. Turgut “Çocuk Gelin” başlıklı yazısında diziyi eleştirdi ve izleyenlerin bir kısmının diziyi izlerken iyi niyetli olmadığını iddia etti. Reyting sistemini de eleştiren Turgut, Türkiye’de başarının reytinginin giderek düştüğü iddiasında bulundu.

Serdar Turgut’un o ilginç yazısından bir bölüm:

“Malum bizim ülkede maalesef küçük yaştaki kız çocuklarına ilgi hayli fazla. Çevremde, yanlışlıkla bakmanın bile ayıp sayıldığı kızlarla koskoca adamlar evleniyor ve bunun yanlış olabileceği konusunda tek bir nosyonları yokmuş gibi davranıyorlar. Utanma duyguları tamamen ölmüş.”

“Çocuk gelin dizisi de sosyal bir soruna, bir acıya parmak bastığından ve seyircisi de birdenbire çok duyarlı, çok düşünceli hale geldiğinden değil, bazı kafaların genç kız çocuğu fantezilerini ekranda bir şekilde görme arzusunu tatmin ettiğinden seyrediliyordur. Dikkat ediyor musunuz, Türkiye’de başarının ve reytingin seviyesi durmadan düşüyor, yakında dibe vuracak.”

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı