Yerli Dizi

Şeref Sözü dizisinin senaristinin endişeli bekleyişi mutlu sonla bitti

Şu sıralar Show TV’de yayınlanan, Tolgahan Sayışman, Öykü Çelik, Suda Güler, Aras Aydın gibi oyuncuların da yer aldığı  Şeref Sözü dizisinin senaristliğini yapan Eda Tezcan’ın koronavirüsle ilgili endişe içeren açıklaması sevenlerini korkutmuştu. Başarılı senarist, bugün sosyal medya hesabından koronavirüs testini paylaşarak sevenlerinin yüreğine su serpti.

Birçok dizi projesinin senaryo ekibinde yer alan Eda Tezcan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım sevenlerini önce korkuttu sonrasında ise mutlu etti.

Tezcan, yaşadığı sağlık sorunuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Dün gece sırtım ağrıyordu. Saatler geçtikçe korona olduğuma karar verdim ve nefesim daralmaya başladı. Hastaneye geldim. Tomografi+pcr+kan. Ne varsa yaptırdım. Bekliyorum bakalım.”

Eda Tezcan

Aldığı Covid-19 testinin sonucunu takipçileriyle paylaşan Eda Tezcan, bu kez güzel haberi sevemlerine duyurdu. Tezcan sosyal medya Twitter hesabından bu kez de;

“Akciğer filmim tertemiz, testim negatif, kan değerlerim de iyi. Covid değilim çok şükür. Kavuşturulmuş eller Kendimi aşırı güvenli hissediyorun. Herkes benimle görüşebilir ama bakalım ben herkesle görüşecek miyim?” açıklamsını yaparak yüreklere su serpti.

SENARİST EDA TEZCAN KİMDİR?

Senaryo ve hikâye yazarı Tezcan, 1 Ekim 1979 İzmir doğumlu. 2009 yılında senaristliğe başladı. 2011 yılında ilk dizisi Sudan Sebepler TRT1 ekranlarında yayınladığı sıralar İstanbul’a yerleşti. Yamak Ahmet, Huzur Sokağı gibi TV dizilerinde senarist olarak çalıştı.

2011 yılında Kültür Bakanlığı destekli “Toprağa Uzanan Eller” isimli ilk uzun metraj filmini yazdı. Kız Kulesi’nden Galata’ya Mektuplar ilk göz ağrısıdır. Şimdiye dek 20’ye yakın film ve dizinin senaryosuna imza attı. Senaristi olduğu dizilerden Hercai, 2019’da vizyona girdi.

Dergâh dergisinde hikâyeleri yayımlanan Eda Tezcan’ın basılı iki kitabı var.

Kitapları:

Kız Kulesi’nden Galata’ya Mektuplar (2017), Masumiyet Daima (Hikâye, 2017).

Senaryosunu Yazdığı Diziler:

Hercai (2019)

Kalp Atışı (2017)

Aşk Laftan Anlamaz (2016)

Aşk Yeniden (2015)

Çırağan Baskını ( 2014)

Yılanların Öcü (2014)

Kiraz Mevsimi (2014-2015)

Diğer Yarım (2014)

Huzur Sokağı (2012)

Yamak Ahmet (2012)

Sudan Sebepler (2011)

Nakş-ı Dil Sultan (2010)

 

Senaryosunu Yazdığı Filmler:

Toprağa Uzanan Eller (2011)

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu