RöportajTelevizyon

Serhan Başbahçıvan: “Kadın hem bakımlı hem de hamarat olacak!”

NTV haber spikeri Serhan Başbahçıvan, KİOSKLA’ya konuştu. Başarılı haber spikeri, alışverişten kıyafet seçimlerine, hatta kadınlara varıncaya kadar çok farklı konularda düşüncelerini paylaştı. Kadınlar konusunda söylediği;”kadınları çözmek uzmanlık işi” açıklamasıyla dikkat çeken Serhan Başbahçıvan’ın “olmazsa olmazı” aile… Aile onun için yaşam nedeni, başarı, mutluluk, huzurun temeli.

İşte, Serhan Başbahçıvan’ın ilginç röportajı:

“ÖZEL HAYATIMDA SPOR GİYİNİYORUM”

KİOSKLAYıllardır ekran önündesiniz. Şuanda da NTV’de haber spikerliği yapıyorsunuz? Sürekli ekran önünde olmak nasıl bir duygu? Zorlukları olmalı mutlaka; biraz anlatır mısınız?

BAŞBAHÇIVAN: Sürekli ekran önünde olmak her şeyden önce bakımlı olmayı gerektiriyor.Hastayken bile ekrana çıktığımız zamanları düşünürsek,başınızı yastığa koyup dinlenmek yerine boğazınıza yapışan bir kravatla haber sunmaya çalışmak pek konforlu olmasa gerek. Tabii ayrıca haberci olmanın getirdiği ek zorluklarda var.Mesela, mesleğimizin belli bir saati, bayram, özel günler kutlaması olamaması gibi.Bütün hafta plan yaparsınız bir telefon gelir ve hepsi suya düşebilir.

KİOSKLA: Sizi ekranda yaptığınız işin gereği olarak takım elbiseli kravatlı görüyoruz. Kendi özel hayatınızda nasıl giyiniyorsunuz?

BAŞBAHÇIVAN: Özel hayatımda spor giyinmeyi tercih ediyorum.Gardırobumda yeterince takım elbise var.Ama tabii bir akşam yemeğine gideceksem eşofman da giymiyorum…

KİOSKLA: Alışveriş sırasında görüşlerini aldığınız ya da özel bir davet için gardırobunuzdan kıyafet seçerken fikir sorduğunuz kimse oluyor mu?

BAŞBAHÇIVAN: Evet, o konuda bazen çok kararsız olduğum zamanlar oluyor.Çok beğendiğim bir kıyafeti kimseye sormadan alırım ama mesela, özel bir davet için genellikle kadınlardan fikir alırım.Bu kız arkadaşım veya kız kardeşim olabilir.Çünkü bu soruyu bir erkeğe sorduğunuzda alacağınız cevap hep aynıdır; ‘Harika olmuş hadi giyin de çıkalım’… Cevabını bildiğim bir soruyu neden bir erkeğe sorayım değil mi?

“GECE HAYATINI BIRAKTIM”

KİOSKLA: İzinli olduğunuz günlerde nasıl dinlenmeyi tercih ediyorsunuz? Gittiğiniz belli bir mekanlar oluyor mu?

BAŞBAHÇIVAN: Mekandan kastınız “club” tarzı gece hayatıysa birkaç sene önce tamamen noktaladım.Gece hayatında kalite her sene daha da düştü.Fahiş fiyatlar ve insanların eğlenmemesi gibi tezat bir tablo söz konusu. Ama bir konser olur, canlı müzik olur giderim.Dışarıda bir akşam yemeği olur tabii ki giderim.İzinli olduğum günlerde mevsimine göre değişiyor.Mevsim kışsa spor, film, eş dost ziyareti, birlikte yapılan planlar; yaz ise daha çok dış mekanlar, yüzme gibi eylemler oluyor.

KİOSKLAAilece mi yoksa arkadaşlarınızla mı vakit geçirmek daha iyi geliyor?

BAŞBAHÇIVAN: İkisinin de yeri ayrı. Aile çok önemli.Ben aileye çok önem veririm.Aileden kopuk bir bireyin mutlu, başarılı olması biraz zor.Çünkü en zor zamanlarınızda aileniz arkanızda durur, destek olur.

“BOYACI KÜPÜNE DÜŞER GİBİ…”

KİOSKLABiraz da kadınları konuşalım…Ne tür kadınlar sizi etkiler ya da çeker diyelim?

BAŞBAHÇIVAN: Kesinlikle bakımlı kadınlar.Ama bakım işini abartıp boyacı küpüne düşer gibi makyaj yapanlar ya da kendi fönünü bile çekmeyi beceremeyen kadınlar değil kastım.Kadın, bakımlı olacak ama biraz hamarat da olacak.Benim yaptığım yemek kadar yemek yapamıyorsa bir terslik var bu işte demektir.”Kadının yeri mutfaktır” demiyorum ama bakımlı olmayı kuaför/güzellik salonundan çıkmamak sanmak da çok büyük hata.Bir yumurtayı da kırıversin en azından.. Tabii zeki kadınlar da etkiler.Zaten zeki kadın az önce bahsettiğim kadar vakit harcamaz güzelleşmek uğruna.

KİOSKLA: Partnerinizin doğal olmasını mı seversiniz yoksa makyajlı olmasını mı?

BAŞBAHÇIVAN: Dışarı çıkıyorsak biraz makyajlı olmasını tercih ederim.Evdeysek bakımlı olması yeter.Bakımlı olmakla makyajlı olmak arasında fark var.Bakımlı olmak her şeyden önce insanın kendine olan saygısı gereğidir.

KİOSKLA: Kadınlardan yakınan erkeklerin genelde kadınların anlaşılmaz olduklarına dair bir düşünceleri vardır. Siz de öyle düşünüyor musunuz? Sizce, kadınlar anlaşılması zor insanlar mı?

“ERKEKLER DAHA DÜZ”

BAŞBAHÇIVAN: Kesinlikle.Kadınlarla erkekler aynı olsaydı zaten ayrı bir cinsiyete gerek olmazdı.Kadınlar daha komplike.Bir kadın bazen ‘Hayır’ dediğinde bile aslında ‘Evet’ dediğini anlayabilmek lazım.Ne zaman gerçekten hayır, ne zaman o hayır aslında evet çözmek biraz uzmanlık işi. Biz erkekler çoğu konuda daha düzüz. Hayırsa hayırdır yani.Kadın, erkek tarafından anlaşılmayı bekler ama konuya doğrudan girmez.Bulmacayı çözmek erkeğin hünerine kalmış.Kadın çok enteresan bir varlık. Avucunuzdaki bir kuş gibi.Ne çok sıkacaksınız ne avucunuzu çok açacaksınız.Çok açarsanız gider, çok sıkarsanız ölür yine gider.Zor, kadınlar zor..

KİOSKLA: Sinema ile aranız nasıl? Son zamanlarda birbirinden güzel, ilginç filmler vizyondaydı. Cem Yılmaz’ın Arif V 216, Gülse Birsel’in Aile Arasında, Ali Atay’ın Ölümlü Dünya’sı v.s..Son zamanlarda sinemada film izlediniz mi?

BAŞBAHÇIVAN: Sinemada en son “Aile Arasında” filmini izledim.Çok çok keyif aldım.Demet Evgar’ın oyunculuğuna zaten hayranım.Engin Günaydın ve usta oyuncu Erdal Özyağcılar’ı izlemek çok güzeldi.Gülse Birsel, çok iyi bir senaryo yazmış.Zaten filmin gişesi de başarısını ortaya koyuyor.

“İSPANYOLLAR DİZİ İŞİNİ ÇOK İYİ YAPIYOR”

KİOSKLA: Sinemada mı yoksa evde arkadaşlarınızla film izlemeyi seçersiniz?

BAŞBAHÇIVAN: Açıkçası sinemada izlemeye değer bir film yoksa sinemaya gitmiyorum.Beni sinemaya çekecek film biraz buna değmeli.Filmi sinemada izlemek tabii ki çok keyifli ama son zamanlarda çok vasat filmler giriyor vizyona.Gişe korkusu yüzünden vizyona girmeyen o kadar harika filmler var ki.İspanyol yapımı, Güney Kore yapımı hatta Hint yapımı…İzleyecek film bulamamaktan yabancı dizilere sardım son zamanlarda.Herkesin bildiği diziler dışında mesela, İspanyol yapımı LA CASA DE PAPEL, PUNISHER, GENIOUS soluksuz izleyeceğiniz diziler.Madem yeri geldi bir de tavsiyede bulunayım.Yakında La Casa De papel gibi ismini yine herkesin duyacağına inandığım bir İspanyol dizisi ‘Vis a Vis’ var. İspanyollar çok iyi yapıyor bu işi.

KISA KISA… 

-Tatil?

BAŞBAHÇIVAN: Kafa dinleme, Deniz, Güneş, Bodrum..

-Eğlence?

BAŞBAHÇIVAN: İnsana yaşadığını, nefes aldığını hissettiren mutlu anlar.

-Aşk?

BAŞBAHÇIVAN: Doğru insanla huzur, mutluluk..

-İş?

BAŞBAHÇIVAN: Severek yapılmadığı takdirde sadece para için çekilen zulüm..

-Film?

BAŞBAHÇIVAN:İnsanın yeri geldiğinde kafasını dağıtan,yeri geldiğinde düşündüren, ufkunu açan.. 7. sanat dalı.

-Kitap?

BAŞBAHÇIVAN: Sabır istiyor.

-Aile?

BAŞBAHÇIVAN: Olmazsa olmaz.Yaşam nedeni.Başarı, mutluluk, huzurun temeli.

-Başarı?

BAŞBAHÇIVAN: Özgüven.

-Mutluluk?

BAŞBAHÇIVAN: Aslında çok basit.Neye ne kadar kanaat edeceğinize bağlı.

-Affetmem?

BAŞBAHÇIVAN: İhanet.

KAYNAK: KİOSKLA.CO

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu