Yerli Dizi

Seri katil Atalay Filiz gardiyanlardan neden dayak yedi?

Seri katil olarak 3 farklı cinayetten arandıktan sonra İzmir Menderes’te yakalanan Atalay Filiz’i gardiyanlar dövdü. Şok gelişmenin sebebini Filiz’in avukatı sunduğu dilekçede açıkladı. Atalay Filiz koğuşunda ne yaptı?

İstanbul’da 2 çocuk annesi öğretmen Fatma Kayıkçı’yı öldürdüğü için de müebbet hapis istemi ile yargılanan seri katil zanlısı Atalay Filiz ile ilgili şok eden bir detay ortaya çıktı. Filiz’in avukatı tarafından İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesine sunulan dilekçede Atalay Filiz’in tutuklu bulunduğu koğuşta dışkı ve idrarını biriktirmeye başladığı, gardiyanların ise durumu fark edince Filiz’i dövdüğü iddia edildi. Atalay Filiz’in avukatı Merve Uçanok tarafından hazırlanan 29 Eylül tarihli üç sayfalık dilekçede Silivri Ceza İnfaz Kurumunda tek kişilik odada kalan Filiz’in, idrarını ve dışkısını biriktirmeye başladığı belirtildi. Dilekçede bu durumun, hayatın olağan akışına aykırı olduğuna işaret edildi. Durumu bir süre sonra fark eden gardiyanların Filiz’i dövdüğü, bu durumla ilgili cezaevi savcılığına şikayet dilekçesi verildiği iddiası yer aldı. Mahkemeye sunulan dilekçede, Filiz’in koğuşunda dışkı biriktirmesi ile ilgili cezaevi psikiyatri servisine sevk edildiği belirtildi. Dilekçede, söz konusu raporların cezaevi müdürlüğünden talep edilmesi istendi.

Hürriyet gazetesinde yer alan Dinçer Gökçe haberine göre, Avukatı daha önce Filiz hakkında, akıl sağlığının yerinde olup olmadığı ile ilgili talepte bulunulduğu belirtilerek, bu konuda detaylı bir rapor hazırlanmadığını savundu. Dilekçede, yeni ortaya çıkan durum nedeni ile Filiz’in, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine veya dengi bir hastaneye sevk edilmesi istendi. Atalay Filiz’in eşyaları biriktirme alışkanlığının geçmiş yıllarda da olduğu belirlenmişti. Galatasaray Lisesindeki arkadaşları Filiz’in meyveleri aylarca sakladığını, küflenme süreçlerini izlediğini anlatmıştı. Ölen kuşu için cenaze töreni düzenlediği, ölen evcil kaplumbağasını mumyaladığı, dedesinin kullanmadığı tıraş makinesini yıllarca sakladığı iddia edilmişti. 1996’dan (Filiz 1986 doğumlu) beri gazeteleri saklamaya başlayan Filiz, topladığı gazeteleri yıl-yıl tasnif etti

Seri Katil zanlısı Atalay Filiz, Göktuğ Demirarslan ve Elena Radchikova cinayetleri nedeniyle Ankara’da yargılandığı davada ’tasarlayarak adam öldürme’ suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Mart ayı başında çıkan kararın temyiz aşamasında olduğu biliniyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu