GündemManşetYaşam

Seri katil Atalay Filiz’e verilen ceza belli oldu

Bir dönem Türkiye’nin gündeminden düşmeyen tasarlayarak kasten adam öldürme ve nitelikli hırsızlık suçlarından yargılanan Atalay Filiz’in cezası belli oldu. Bir dönem medyanın da gündeminden düşmeyen Atalay Filiz’in  ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığı haber veriliyor.

MÜEBBET HAPİS CEZASI ALDI

 

Seri cinayet zanlısı Atalay Filiz’in tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı öldürdüğü iddiasıyla “tasarlayarak kasten öldürme” ve “nitelikli hırsızlık” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu.Atalay Filiz, tasarlayarak adam öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Atalay Filiz, 27 Mayıs’ta Fatma Kayıkçı’yı öldürmüş, 2013 yılında da Göktuğ Demirarslan ve Elena Radchikova cinayetini işlemişti. 30 yaşındaki Atalay Filiz, İzmir’li ve Galatasaray Lisesi mezunu.

AKIL HASTALIĞI YOK

Filiz hakkında, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nce hazırlanan “akıl hastalığı yok, cezai sorumluluğu tam” raporu dava dosyasına gönderilmişti. 6 uzman tarafından hazırlanan raporda, Filiz’in “resmi belgede sahtecilik” suçunu işlediği esnasında herhangi bir akıl hastalığı ya da zayıflığı olmadığı belirtilmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu