Magazin

Serra Yılmaz’ın son filminde çarşafa girmesine tepkiler var

Geçmişte başörtülülere yönelik “öcü” benzetmesinde bulunan ve tepki çeken oyuncu Serra Yılmaz, İtalyan yapımı “La prima pietra” filmi için çarşafa bürünmesi tepkilere neden oldu. İtalya’da vizyona girecek olan ve yönetmenliğini Rolando Ravello’nun üstlendiği ‘La prima pietra’ filminde ünlü oyuncu Serra Yılmaz, çarşaflı bir kadını canlandıracak.

PARA İÇİN Mİ KABUL ETTİ?

Filmde Müslüman bir kayınvalide rolünü üstlenen Yılmaz, çarşaflı pozları ile gündeme geldi. Yılmaz, bir dönem başörtülülere söylediği sert sözleri nedeniyle tepkilerin odağı olmuştu.

İtalya’da bu Cuma vizyona girecek olan “La prima pietra”da, Müslüman rolünü üstlenen Serra Yılmaz’ın bu tavrı “Para için oynadı” yorumlarını beraberinde getirdi.

BAŞÖRTÜLÜLERE “ÖCÜ” DEMİŞTİ

Serra Yılmaz 2012 yılında katıldığı bir televizyon programında başörtülülere yönelik skandal ifadelerde bulunmuştu.

Yılmaz, başörtülüler için, “Ben bazen korkuyorum başörtülülerden. Geçen gün hastaneye gittim, içeri girdim simsiyah bir öcü geldi üstüme. Korktum, korkutucu geliyor bana. Ama hiçbir zaman kimseye “Neden başını örttün?” deme hakkını kendimde görmüyorum. Dolayısıyla hiç kimsenin de bana “Sen niye başını açık geziyorsun? Niye içki içiyorsun?” gibi bir şey sorma hakkı da yok. Bu konuyu sömürerekten baskıya uğradığını iddia eden arkadaşların haklı olduğunu düşünüyorum ama bunun çok da hayati bir baskı olduğunu düşünmüyorum.” demişti.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİLER GELDİ

Öte yandan geçmişteki sözleri nedeniyle Serra Yılmaz’ın yeni rolüne ilişkin sosyal medyadan çok sayıda kullanıcının ünlü oyuncuya tepki göstermesi dikkat çekti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu