GündemManşet

Serviste unutularak hayatını kaybeden minik Alperen’in davasında flaş karar

İzmir’in Çiğli ilçesi’nde kreş servisinde unutularak hayatını kaybeden küçük çocuk  Alperen Sakin’in ölümüne neden olan kişilerin yargılandığı davada karar çıktı. Görülen davada sanıklardan kreş sahibi Yurdagül İşgören’in tahliyesine karar verildi.

KREŞ SAHİBİNE TAHLİYE KARARI ÇIKTI

İzmir’in Çiğli okul servis minibüsünde unutulmasının ardından hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakin’in ölümüne ilişkin davanın kararına yapılan itirazın temyizi davası, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 14. Ceza Dairesinde görüşülmeye devam ediliyor. Dosyanın ilk duruşmasında minik Alperen’in yaşama veda ettiği okulun sahibi tutuklu sanıklardan Yurdagül İşgören’e tahliye kararı çıktı.

Dosyada eksikliklerin olduğunu tespit eden heyet, duruşma açılmasına karar vererek, dosyayı yeniden incelemeye başladı. İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 14. Ceza Dairesinde görülen temyiz davasının ilk duruşmasına minik Alperen’in annesi Buket Sakin ve babası Serkan Sakin ile sanıklardan tutuklu Yurdagül İşgören ve tutuksuz sanıklar Arzu Gülmez ile Ahmet Somun ve taraf avukatları katıldı.

YENİ RAPOR HAZIRLANDI

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 14. Ceza Dairesi tarafından oluşturulan 3 kişilik bilirkişi heyetinin hazırladığı raporda minik Alperen’in hayatını kaybettiği olayda, okul sahibi Yurdagül İşgören, servis şoförü Taner İşgören, servis rehberi Dilara Kamberler ve okul müdürü Bekir Gül’ün asli kusurlu olduğu, öğretmenler Arzu Gülmez ve Nurcan A.’nın ise tali kusurlu oldukları ifade edildi.

ANNEDEN “ALPEREN’İN ŞORTUNU DEĞİŞTİRMİŞLER” AÇIKLAMASI

Söz verilmesi üzerine konuşan minik Alperen’in annesi Buket Sakin, dosyada yer alan fotoğraflarda, oğlunun üzerindeki şortunu o gün yanına yedek olarak koyduğunu ve evden çıkarken Alperen’in üzerinde o şortun bulunmadığını söyledi.

“ÇOCUĞU SERVİSTE UNUTTUK”

Tutuklu sanık Yurdagül İşgören ve tutuksuz sanık Arzu Gülmez ise önceki ifadelerinde bir değişiklik olmadığını ifade ederken, tutuksuz sanıklardan Ahmet Somun ise olay günü öğretmen Nurcan A.’nın kendisini arayıp “Çocuğu serviste unuttuk. Mahvolduk biz. Ailem dağılacak” dediğini iddia ederek, Arzu Gülmez’i arayıp, tehdit ettiği iddialarını da yalanladı.

Olay günü sanıkların, hastane polisi tarafından ifadelerinin alınıp alınmadığının araştırılmasını talep eden duruşma savcısı, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi.

“OĞLUMUN PSİKOLOJİSİ BOZULDU”

Duruşma savcısının mütalaasının ardından söz verilen tutuklu sanık Yurdagül İşgören, 17 yaşındaki oğlunun üniversite sınavlarına hazırlandığını ifade ederek, “Hem annesi hem babası tutuklu. Oğlumun psikolojisi bozuldu. En azından birimizin tahliyesini talep ediyorum” dedi.

Karar için ara veren mahkeme heyeti, tutuklu sanık Yurdagül İşgören’in tutuklu kaldığı süreyi de göz önüne alarak tahliyesine karar verdi. Taraftarın, bilirkişi raporunu incelemesi için süre veren mahkeme heyeti, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu