Gündem

Sessiz İstila filminin yapımcısı ile ilgili flaş gelişme

Türkiye’deki milyonlarca sığınmacı ve düzensiz göçmen yığılmalarına dikkat çeken  “Sessiz İstila” isimli kısa filmle ilgili ilginç gelişmeler yaşanıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden (EGM) yapılan açıklamada, siyasal iletişimci ve spiker Hande Karacasu Sakarya’da gözaltına alındığı kaydedildi.

SAKARYA’DAKİ EVİNDE GÖZALTINA ALINDI

Egm’den yapılan yazılı açıklamada, Youtube’de “Sessiz İstila” başlıklı kısa filmin yayınlandığı belirlenerek video içeriğinde sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınladığı ifadesine yer verildi. Hande Karacasu’nun Sakarya’da yakalandığı bildirildi.

Açıklamada, Suriyeli sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunduğu ileri sürülen, “Militer Doktrin@militerdoktrin1” rumuzlu hesabın yöneticisi olduğu değerlendirilen H.D’nin de İstanbul’da yakalandığı ifade edildi. Yakalanan şüphelilerle ilgili adli işlem başlatıldığı kaydedildi.

Öte yandan Sessiz İstila adlı kısa filme destek çığ gibi büyüyor. Film kısa zamanda 1.5 milyona yakın görüntüleme aldı.

Sosyal medyada kısa filme destek verenlerin ve gözaltı kararına tepki verenlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Twitter’da #sessizistila etiketiyle yapılan paylaşımlar 200 bin sınırına dayandı. Medyadan da gözaltı kararına eleştiriler yöneltiliyor.

Gazeteci Timur Soykan, Twitter hesabından yaptığı dikkat çeken paylaşımında “Gözaltına almak nedir yahu. Elllerinde çekiç var ve her mesele çivi. Toplumda biriken ve çok tehlikeli bir hal alan gerilimi yasaklar, gözaltılarla çözeceklerini mi sanıyorlar ya da birileri tırmandırmaya mı çalışıyor…” şeklinde paylaşımda bulundu.

HANDE KARACASU SERBEST BIRAKILDI

Göçmen sorununa değinen ‘Sessiz İstila’ videosunu yayınlayan spiker Hande Karacasu, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Karacasu videonun yayınlanması nedeniyle gözaltına alındı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden (EGM), yapılan açıklamada Hande Karacasu’nun Sakarya’da gözaltına alındığı belirtilMİŞTİ.. Açıklamada Karacasu’nun video içeriğinde sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınladığı iddia edildi.

Karacasu bir süre gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakıldı. Haberi Ayyıldız Hareketi Genel Başkanı Yusuf Karaoğlu duyurdu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu