Yerli Dizi

Set kavgasının yaşandığı Zalim İstanbul dizisinde flaş değişiklik

Avşar Film'in Kanal D için çektiği 'Zalim İstanbul' dizisinin Ümraniye'deki çekimleri sırasında kavga çıkınca sete polis çağrılmıştı.

Zalim İstanbul dizisini setinde yaşanan kavga dizinin yönetmeni Cevdet Mercan’ı harekete geçirdi. Yaşanan set kavgasında kamera ekibiyle yapım sorumlusu arasında küfürleşmeyle başlayan kavga sette büyük bir rahatsızlığa neden olmuştu.Dizinin setinden gelen haberlere göre kavgaya karışan tüm çalışanlarla yollar ayrıldı.

Sete ara veren yönetmen Cevdet Mercan’ın yeni bir kamera ekibiyle çekimlere devam edeceği öğrenildi.

ÇALIŞMA KOŞULLARININ AĞIRLIĞI MI NEDEN OLDU?

Daha önce Erkan Petekkaya’nın başrolünü oynadığı ‘Kayıtdışı’ dizisinde de yönetmen Cevdet Mercan’ın ekibinde çalışan kamera ekibinden Kadir Yankı Topçu, benzer bir gerginliğin o dönem de yaşandığını anlattı ve ‘Zalim İstanbul’ dizisinin setinde 5 Nisan’da yaşanan kavganın nedeniyle ilgili ise “Çalışma koşullarımızın çok ağır olması, 24 saate varan ağır çalışma koşulları hasebiyle, yönetmen Cevdet Mercan ile kamera ekibi olarak yaptığımız toplantılarda ‘İşine gelmeyen çalışmasın’ söylemiyle karşılaştık. Repo vermeksizin, çok uzun saatler süren çalıştığımız koşulların, insanı koşullara yakın olması talebimizi uygulayıcı yapımcıya da ilettik ve maalesef ‘bu sartlar böyle, işinize ne geliyorsa’ söylemini danışıklı bir şekilde aynı ağızdan çıkarcasına duymuş olduk! Çalışma koşullarının düzeltilmediği takdirde, ‘İlgili merciilere şikayetimizi yapacağımızı’ söylememizin hemen akabinde, ekibimize koordinatör şahıs tarafından küfür, hakeret ve darp olayı gerçekleşmiştir. Konunun sette yaşanan bir kavga olarak algılanmaması ve asıl sebebin çalışma koşullarının düzeltilmesinden ortaya çıktığını bir kez daha belirtmek isterim” açıklamasını yaptı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu