MagazinYerli Dizi

Sevda Kuşun Kanadında dizisinden ayrılan Ahmet Tezcan kafa karıştırdı

Ahmet Tezcan, en son TRT’nin önemli dizi projesi Sevda Kuşun Kanadında dizisiyle gündeme gelmişti. Dizinin senaryo ekibinde olan ve yapım şirketiyle yaşadığı sorun nedeniyle projeden ayrılma kararı alan Ahmet Tezcan’ın Supehaber.tv sitesinde yazdığı yazı dikkatlerden kaçmadı.

“Evet…Yazmaktan da tiksinirmiş insan!” başlıklı yazısında Tezcan’ın yazdıkları acaba Sevda Kuşun Kanadında dizisinde yaşadıklarına bir gönderme mi sorusunu akıllara getirdi.

Sevda Kuşun Kanadında adlı önemli projenin senaryo ekibinde yer alan Ahmet Tezcan, sürpriz bir kararla daha dizinin ilk bölümünün gündemde olduğu bir zamanda ayrılık kararı alması akıllara acaba neden sorusunun gelmesine neden olmuştu.

Ahmet Tezcan, kaleme aldığı ilginç yazısında yazmaktan daha kötü olan durumun yazmaktan tiksinme hali olduğunu yazdı. Peki, Ahmet Tezcan bu ilginç yazıyı neden yazma ihtiyacı hissetti?

İşte Ahmet Tezcan’ın akıllara ilginç sorular düşüren o yazısı:

*********************      **************************

 

Yıllarca düşünmüşümdür; bir şey olsa, kaza mesela, parmaklarım yahut bütünüyle ellerim alınsa benden, yazamaz olsam, ne yapardım?

Zihnim dururdu, düşünemez olurdum, nefesim kesilirdi, zifîrî karanlığa düşerdim, bütün hücrelerimin aynı anda ve her birinin acısını ayrı ayrı hissedebileceğim bir şekilde patlar, parçalanırdım.

Düşünmesi bile ölüm!

Daha beteri varmış meğer! Beterin beteri!

Yazmaktan da tiksinirmiş insan!

Yazarak düşünebilen, hatta hissedebilen, nefes alabilen, yaşayabilen, geçimini sadece yazarak sağlayabilen bir kişinin, yokluğu halinde varlığının yok olacağını düşündüğü bir eylem, yani hâl, yani hayat; iğrenilecek noktaya varır da nasıl çıldırmaz insan?

Çıldırtmayan Allah çıldırtmıyormuş meğer!

“Bu nasıl bi şey Amedbaba yav?” demeyin!

Kaleminizin yahut klavyenizin üstüne kustunuz mu hiç?

Ben kustum!

Mecaz değil bu, ironi hiç değil, yaşadığım hâl!

Kaleminiz yahut klavyeniz, üç kuruş karşılığında havsalanızın almayacağı ihtiraslar, hevesler, endişeler, korkular, planlar, oyunlar, pişkinlikler, şişkinlikler… velhasıl altı yön, şeş cihetten akan cîfelere kepçe yapılır ve ortaya çıkanı yudum yudum içmeniz istenirse kusmaktan başka ne yaparsınız?

Evet, yazmaktan da tiksinirmiş insan!

Aylardır buradaki suskunluğumun sebebi budur…

Zor olacak bu hâlden sıyrılmak ama Allah büyük!

Zor da olsa kalemden, klavyeden ve sizden af talebiyle yeniden rızalık istemek için Bismillah diyeceğiz!

Yeni bir merhaba ile…

Yorgunum Leylâ!

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu